10 niesamowitych iluzji optycznych jak zrobić je samemu

IluzjePokaz 10 niesamowitych iluzji optycznych oraz objaśnienie jak zrobić je samemu. Iluzje optyczne można wykonać na bardzo wiele różnych sposobów. Można do tego wykorzystać banknoty, klocki lego a nawet owoc kiwi czy fotografie.

Iluzje optyczne to nic innego jak sztuczki bazujące na pewnych załamaniach ustawień elementów w jakich wzrok nie jest w stanie przewidzieć ich prawdziwego układu.

Iluzje optyczne często opierają się na bazie kontrastów oraz odległości elementów o różnej wielkości, aby wydawały się takie same. Każdy może sam stworzyć różne iluzje optyczne – szczególnie proste są te z wykorzystaniem fotografii, czyli perspektywy obiektów zarówno na wykonanych zdjęciach jak i układu scen.

Warto także zwrócić uwagę na to, że można tworzyć także inne iluzje optyczne na bardzie przedstawionych tutaj.

W przypadku stosowania iluzji gdzie wydaje się tło pływające zwracamy uwagę na niebezpieczeństwo takiego widoku dla osób z epilepsją – mogą się pojawić objawy choroby od patrzenia w falujące tła, przez co zwracamy się o ostrożność w stosowaniu tego typu iluzji “mobilnych” dla znajomych z tymi problemami.

Warto zobaczyć samemu jak je wykonać i spróbować nauczyć się je robić samemu. Na pewno wiele znajomych będzie zachwyconych takim widokiem na żywo a samemu będzie miało się ciekawe rzeczy do pokazania w towarzystwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *