Aktualne dane i mapa zachorowań na Koronawirusa w Polsce i na świecie

Mapa zachorowań na wirusaKoronawirus to jedna z najszybciej rozprzestrzeniających się infekcji ostatniego wieku. Bardzo podobny zasięg do Koronawirusa miała Hiszpanka z roku 1918 – w jej przypadku były podobne statystyki szybkości rozprzestrzeniania osób zakażonych.

W przypadku hiszpanki, miała ona znacznie większą śmiertelność bo potrafiła zabić 1/3 zarażonych. To łącznie stanowiło kilkadziesiąt milionów zgonów – szacuje się – że do 100 mln osób straciło życie z powodu jej infekcji (zabiła więcej osób niż zginęło na frontach I wojny światowej) – to również był wirus który osiągnął poziom pandemii.

Na przykładzie Hiszpanki można oszacować, że Koronowirus po przez praktycznie nierozważne działania rządów może osiągnąć kolosalną liczbę zarażonych w bardzo szybkim czasie niewykluczone że mogą wybuchać nowe ogniska chorobowe. Niestety potwierdził się fakt wbrew temu co głoszą media – sanepid jak i służba zdrowia a także działania rządu są absolutnie nieprzygotowane do takiej sytuacji.

Służba zdrowia odsyła pacjentów do domu i pracy, nawet jeśli zauważają oni u siebie niepokojące objawy – zainteresowanie jest tylko ciężkimi przypadkami. Natomiast przypadki lekkie są traktowane jako nieistotne – to gigantyczny błąd. Osoba nie mająca objawów lub mająca je w stopniu lekkim także możne roznosić chorobę, infekując nawet setki innych osób – u których objawy mogą wystąpić silniej.

Aktualna mapa (AKTUALIZOWANA AUTOMATYCZNIE KILKA RAZY NA DZIEŃ) z zachorowaniami na Koronawirusa w Polsce oraz na świecie. Wystarczy kwiknąć w ikonę, aby otrzymać dane z obszaru na temat ilości zarażonych, wyleczonych oraz zgonów.

Rząd ogranicza działania placówek typu szkoły, teatry, muzea oraz urzędy – jednakże to zabezpiecza częściowo tylko osoby pracujące w tych miejscach. Zdecydowana większość osób pracuje w sektorze prywatnym – a tym samym jest narażona cały czas na prawdopodobieństwo infekcji. Chroni się więc tylko pracowników wybranych sektorów i to tylko dziedziny budżetowej.

Telefony informacyjne do sanepidu – gdzie należy się zgłaszać w przypadku złego stanu samopoczucia i podejrzeniem infekcji to fikcja. Sanepid zapyta pobieżnie czy miało się kontakt z kimś chorym (jak by ktoś wiedział gdzie się zaraził na przykład w sklepie, autobusie czy pracy itp.) a jeśli się nie wie, to każą nadal obserwować swój stan zdrowia lub zgłosić się do lekarza. Lekarz natomiast odsyła pacjenta do domu bez zwolnienia lekarskiego, jeśli objawy nie są ciężkie a tylko dokuczliwe bez żadnego dokładnego badania – obecnie tak to wygląda. A więc możemy być niemal pewni że ilość zarażony będzie lawinowo rosła.

Pamiętajmy o higienie osobistej, wysypianiu się oraz zdrowej diecie. Silny organizm zwalczy infekcję samodzielnie. Osłabiony będzie miał z tym większe problemy. Także unikajmy w miarę możliwości skupisk ludzkich. Nie wykupujmy zapasów asortymentów ze sklepu – to nic nie da, nie da się odciąć od świata na tak długi okres jaki będzie prawdopodobnie towarzyszył wzmożonym infekcją Koronawirusa. Higiena oraz dbanie o silny układ odpornościowy to podstawa. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

3 komentarze

  1. Kmil S

    Bardzo dobry temat, w końcu jakieś mediów napisało to dokładnie prawdziwie bez bicia piany ani sensacji. Zacznę czytać was i obserwować w dowolnych tematach bo widać po kilku bawet tematach jakie przeczytałem że warto.

  2. Daniela Nowacka

    Ten film jest bardzo pomocny i otwiera oczy na wiele spraw. Dzięki za jego stworzenie. Z tymi autobusami czy tramwajami oraz sklepami to trafione w punkt. Tego faktycznie nie mówią w mediach a to przecież bardzo ważne. Koronawirus to niestety moim zdaniem będzie bardzo przewlekły problem przez to jak się bezmyślnie zachowuje obecnie społeczeństwo.

  3. Olsztynek

    Jestem pewny że ilość osób zarażonych może sięgnąć nawet kilku tysięcy. Problem w tym, że społeczeństwo słabo reaguje na kwarantanne i nadal spaceruje po sklepach. Inna sprawa nawet jak y nas zwalczymy wirusa to znowu z zagranicy ponownie będą go przywlekać do nas jak było do tej pory z innych krajów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.