Aktualne dane i mapa zachorowań na Koronawirusa w Polsce i na świecie

Mapa zachorowań na wirusaKoronawirus to jedna z najszybciej rozprzestrzeniających się infekcji ostatniego wieku. Bardzo podobny zasięg do Koronawirusa miała Hiszpanka z roku 1918 – w jej przypadku były podobne statystyki szybkości rozprzestrzeniania osób zakażonych.

W przypadku hiszpanki, miała ona znacznie większą śmiertelność bo potrafiła zabić 1/3 zarażonych. To łącznie stanowiło kilkadziesiąt milionów zgonów – szacuje się – że do 100 mln osób straciło życie z powodu jej infekcji (zabiła więcej osób niż zginęło na frontach I wojny światowej) – to również był wirus który osiągnął poziom pandemii.

Na przykładzie Hiszpanki można oszacować, że Koronowirus po przez praktycznie nierozważne działania rządów może osiągnąć kolosalną liczbę zarażonych w bardzo szybkim czasie niewykluczone że mogą wybuchać nowe ogniska chorobowe. Niestety potwierdził się fakt wbrew temu co głoszą media – sanepid jak i służba zdrowia a także działania rządu są absolutnie nieprzygotowane do takiej sytuacji.

Służba zdrowia odsyła pacjentów do domu i pracy, nawet jeśli zauważają oni u siebie niepokojące objawy – zainteresowanie jest tylko ciężkimi przypadkami. Natomiast przypadki lekkie są traktowane jako nieistotne – to gigantyczny błąd. Osoba nie mająca objawów lub mająca je w stopniu lekkim także możne roznosić chorobę, infekując nawet setki innych osób – u których objawy mogą wystąpić silniej.

Aktualna mapa (AKTUALIZOWANA AUTOMATYCZNIE KILKA RAZY NA DZIEŃ) z zachorowaniami na Koronawirusa w Polsce oraz na świecie. Wystarczy kwiknąć w ikonę, aby otrzymać dane z obszaru na temat ilości zarażonych, wyleczonych oraz zgonów.

Rząd ogranicza działania placówek typu szkoły, teatry, muzea oraz urzędy – jednakże to zabezpiecza częściowo tylko osoby pracujące w tych miejscach. Zdecydowana większość osób pracuje w sektorze prywatnym – a tym samym jest narażona cały czas na prawdopodobieństwo infekcji. Chroni się więc tylko pracowników wybranych sektorów i to tylko dziedziny budżetowej.

Telefony informacyjne do sanepidu – gdzie należy się zgłaszać w przypadku złego stanu samopoczucia i podejrzeniem infekcji to fikcja. Sanepid zapyta pobieżnie czy miało się kontakt z kimś chorym (jak by ktoś wiedział gdzie się zaraził na przykład w sklepie, autobusie czy pracy itp.) a jeśli się nie wie, to każą nadal obserwować swój stan zdrowia lub zgłosić się do lekarza. Lekarz natomiast odsyła pacjenta do domu bez zwolnienia lekarskiego, jeśli objawy nie są ciężkie a tylko dokuczliwe bez żadnego dokładnego badania – obecnie tak to wygląda. A więc możemy być niemal pewni że ilość zarażony będzie lawinowo rosła.

Pamiętajmy o higienie osobistej, wysypianiu się oraz zdrowej diecie. Silny organizm zwalczy infekcję samodzielnie. Osłabiony będzie miał z tym większe problemy. Także unikajmy w miarę możliwości skupisk ludzkich. Nie wykupujmy zapasów asortymentów ze sklepu – to nic nie da, nie da się odciąć od świata na tak długi okres jaki będzie prawdopodobnie towarzyszył wzmożonym infekcją Koronawirusa. Higiena oraz dbanie o silny układ odpornościowy to podstawa. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

3 komentarze

  1. Kmil S pisze:

    Bardzo dobry temat, w końcu jakieś mediów napisało to dokładnie prawdziwie bez bicia piany ani sensacji. Zacznę czytać was i obserwować w dowolnych tematach bo widać po kilku bawet tematach jakie przeczytałem że warto.

  2. Daniela Nowacka pisze:

    Ten film jest bardzo pomocny i otwiera oczy na wiele spraw. Dzięki za jego stworzenie. Z tymi autobusami czy tramwajami oraz sklepami to trafione w punkt. Tego faktycznie nie mówią w mediach a to przecież bardzo ważne. Koronawirus to niestety moim zdaniem będzie bardzo przewlekły problem przez to jak się bezmyślnie zachowuje obecnie społeczeństwo.

  3. Olsztynek pisze:

    Jestem pewny że ilość osób zarażonych może sięgnąć nawet kilku tysięcy. Problem w tym, że społeczeństwo słabo reaguje na kwarantanne i nadal spaceruje po sklepach. Inna sprawa nawet jak y nas zwalczymy wirusa to znowu z zagranicy ponownie będą go przywlekać do nas jak było do tej pory z innych krajów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *