Antena pokojowa One For All SV 9033 do telewizji – Opinia i Test

Antena One Fora All SV9033Antena pokojowa One For All model SV 9033 – to tanie, a zarazem zadziwiająco dobrej jakości urządzenie. Antena ta jest do stosowania wewnątrz pomieszczeń, czyli jest tak zwaną „pokojową”. Jej działanie w zbieraniu fal funkcjonuje w sposób pasywny.

Pasywne działanie anteny jest jest ogromną zaletą. Nie wymaga ona dodatkowego zasilania ani podłączenia do gniazdka elektrycznego. Zbiera dane w sposób pasywny – czyli wychwytując je z eteru. To dobrze, bo nie tworzy większego pola elektromagnetycznego w okolicy telewizora. Dodatkowo jest wtedy znacznie mniejsze zużycie prądu.

Warto dodać, że mój najbliższy nadajnik telewizyjny jest oddalony o około 40 km. Na opakowaniu anteny One For All SV 9033 jest napisana informacje, że działa do 5 km. Jednak działa bardzo dobrze w moim przypadku, gdzie do nadajnika jest 40 km. Bez tej anteny obraz telewizyjny klatkował i się zacinał na większości kanałów. Z tą anteną wszędzie odbiera płynnie i już bez żadnych problemów.

Antena One For All SV 9033 posiada kabel łączący ją z telewizorem lub dekoderem o długości około 1 metra. Odbiera oczywiście fale w dowolnym standardzie – z tego powodu, że antena zbiera dane z eteru – a więc będzie to DVB-T, DVB-T2, UHF czy VHF oraz DAB. Łapie fale w takiej jakości, w jakiej są nadawane – czyli SD i HD.

Antena działa w polaryzacji pionowej i poziomej. To bardzo ważne, bo niektóre pasma są nadawane w określony sposób. Antena wyłapuje je wszystkie. Posiada dwie antenki teleskopowe – które można rozszerzać o dowolnym rozchyleniu. Każda z antenek jest dodatkowo regulowana co do długości wysunięcia. W centralnej części anteny znajduje się dodatkowo obwód wyłapujący sygnał i wzmacniający jej działanie – także regulowany co do pochylenia.

W opakowaniu urządzenia znajdziemy antenę One For All SV 9033 oraz instrukcję obsługi – opartą na poradniku obrazkowym do ustawień anteny. Całość opakowana w standardowy karton.

Antena podobno posiada filtr LTE i GSM – tego nie jestem w stanie zweryfikować. W każdym razie odbierane programy u mnie w domu nie mają żadnych zakłóceń.

Antena jest lekka i poręczna, oraz co ważniejsze bardzo łatwo jest ją ustawić. Być może mogłaby by mieć dłuższy kabel – aby sięgał dalej. Ale mimo wszystko jestem z niej bardzo zadowolony.

Przed zakupem byłem do niej nastawiony dosyć sceptycznie. Szczególnie po przeczytaniu informacji o zasięgu do 5 km. Szukając informacji o antenach na różnych stronach – jednak bardzo często pojawiała się jedna informacja. Aby spróbować najpierw użyć anteny pasywnej pokojowej. Wyłącznie w razie problemu, aby dopiero nabywać aktywne lub zewnętrzne.

Antena okazuje się, że działa prawidłowo i pomimo tak dużego dystansu od nadajnika, wszystko funkcjonuje płynnie. Dlatego zdecydowanie mogę polecić antenę One For All SV 9033 do wypróbowania w pierwszej kolejności – także u Was. Tym bardziej, że jest to jeden z tańszych produktów tego typu. Zapraszam do kolejnych tematów oraz komentarzy.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

3 komentarze

  1. Leszy pisze:

    U siebie też mam antenę pasywną oraz pokojową. Zupełnie inaczej wygląda, jest takim prostokątem z napisem DVB-T2. Działa dobrze, choć musi stać na parapecie za telewizorem. Jak stoi gdzie indziej niż na parapecie to niektóre programy mają problemy w odbieraniu. Co dziwne, na tym wcześniejszym standardzie TV mi odbierał bez anteny kanały. A teraz również trzeba było coś dokupić.

  2. TVmaniak pisze:

    One For All produkuje różne anteny. Firma ma sporo sprzętów. Z tego co się orientuję to ogólnie wszystkie są dość dobrze oceniane. Oni jeszcze się starają, aby to co sprzedają działało dobrze. Inne to jak zabawa w ruletkę. Zgadzam się także z tym, że zawsze lepiej próbować działanie anten pasywnych. Zupełnie niezrozumiałe jest łączenie anten aktywnych i to w większości przypadkach.

  3. Adratek22 pisze:

    U mnie do telewizora była dołączona w zestawie antena wewnętrzna prostokątna. niestety nic nie działała i musiałem dokupić własną. Kupiłem na zewnątrz taką z siatką. Teraz wszystko działa. Natomiast ciekawy jestem, czy by także z taką z filmu nie działało równie dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: