Atlas treningowy Zipro Gym I – Opinia i Test

Atlas treningowy ZiproAtlas Zipro Gym I jest to rozbudowane urządzenie do ćwiczeń wielu różnych partii mięśni. Urządzenie to posiada w sobie wiele różnych wariantów treningu, dzięki kilku typom bloczków oraz stacji w wykorzystaniem ćwiczeń siłowych.

Atlas treningowy posiada długość około 171 cm oraz szerokość 116 cm na wysokość 205 cm. Nie zajmuje bardzo dużo miejsca, można go postawić spokojnie w średniej wielkości pomieszczeniu, aby nie był tam przytłaczający. Maksymalna waga osoby to według producenta to 120 kg. Jednakże konstrukcja jest na tyle stabilna, że na pewno wytrzymała by znacznie większe obciążenie (nawet 200 kg).

W atlasie treningowym Zipro Gym I znajdziemy:

 • Wyciąg równy – można go wykorzystywać do różnych ćwiczeń – odwrotność wyciskania sztangi, podobne cieczenia jak podciąganie na drążku oraz wiele innych w zależności od postawy ciała i wykorzystania.
 • Wyciąg dolny – ćwiczenia podobne jak na wiosełkach, wyciskanie samych ramion, po przymocowaniu innych końcówek i chwytów bardzo wiele innych aktywności, także na nogi i tors oraz ręce.
 • Motylek – bardzo silne i dobre ćwiczenia na klatkę piersiową i bicepsy, podobne także w wykonaniu do rozpiętek.
 • Prasa do nóg – ćwiczy siłę mięśni nóg.
 • Wyciskanie – pracują mięśnie rąk oraz klatki piersiowej a także pleców i karku po zablokowaniu motylka.
 • Modlitewnik – do aktywacji mięśni rąk oraz oparcia w odwrotnym ułożeniu przy wyciskaniu z wyciągu górnego.

Należy pamiętać, że ćwiczeń na atlasach tego typu jest możliwych do wykonania ogromna ilość. Wystarczy tylko pomyśleć jak jeszcze można trenować własne mięśnie z wykorzystaniem urządzenia.

Waga sprzętu to 105 kg łącznie. Stos waży 45 kg – jest to 9 sztabek o wadze 4,53 kg sztuka oraz 1 cegła 4,18 kg. Obciążenia są w osłonie z tworzywa sztucznego, zapobiega to nadmiernemu hałasowi podczas pracy urządzenia.

Regulacja ciężaru jaki mamy zamiar podnieść jest łatwa – można wybrać 9 wariantów od samej cegły do łącznie wszystkich sztabek z cegłą. Regulacja polega na zablokowaniu sztabek w trzpieniu za sprawą wsuwki blokującej – niestety jest ona trochę za krótka, przez co sztabki podczas unoszenia często są lekko pochylone – blokada ta podczas używania potrafi się luzować mimo kulkowego zatrzasku.

Rozwiązaniem jest stosowanie długiej śruby o takim samym obwodzie – taka blokada lepiej podpiera sztabki a dzięki gwintowi się nie wysuwa – tak my zrobiliśmy i sprawdzało się znacznie lepiej od oryginalnej blokady.

Stos atlasu porusza się po dwóch chromowanych prowadnicach. Sztabki są unoszone za pomocą linki stalowej o średnicy 5 mm w osłonie z tworzywa, lina znajduje się na systemie bloczków. Bloczki są z tworzywa z głębokimi rowkami na linkę – lina nie ma prawa się z nich zsunąć a dodatkowo w przyszłości będzie można zastosować nawet grubszą – jest na to miejsce.

Bloczki te obracają się na śrubach jakie mają gwintowania nie mają łożyska – są to zwykłe podkładki na bloczki – dlatego podczas skręcania nie powinno się ich ściskać za mocno. Bloczki mają wymiar 90 mm średnicy oraz 20 mm grubości.

Wymiary siedziska to 39,5 długości na 35/29 szerokości oraz 5 cm grubości. Odległość siedziska od podłoża wynosi około 50 cm. Oparcie na plecy posiada wymiary 60 wysokości na 28/22 szerokości na 5 cm grubości. Wymiary modlitewnika (lub parcia przedniego) to 46 szerokości na 30 długości na 8/5 cm grubości. Tapicerka na tych elementach jest karbowana o silnym poszyciu oraz z pianki o dużej gęstości wypełnienia – nie odkształca się łatwo.

Modlitewnik można regulować w 3 poziomach lub całkowicie go wyjąc. Poziomy wysokości to 90/95 i 100 cm przy blokadzie – bez blokady może być jeszcze niżej.

Napięcie linek w atlasie Zipro Gym I dokonuje się za pomocą oczek łańcucha. Jest do tego linka krańcowa mocowana na karabińczyku do specjalnej wypustki w konstrukcji ramy urządzenia. Dzięki systemowi bloczków napięcie jest możliwe na kilku ogniwach łańcucha. Napięcia także można dokonać za pomocą wkręcanego trzpienia w cegłę obciążenia.

W dyspozycji są dwa karabinki stalowe oraz 4 ogniwa łańcucha. W atlasie łącznie są 4 karabinki oraz łańcuch z 4 i 5 ogniwami. Są one potrzebne także do zamocowania drążków od wyciągów.

Profile konstrukcyjne urządzenia są ze stali o grubości 50 mm kwadratowe oraz 39×37 mm. W zależności od miejsca ich wykorzystania.

Podpory pod stopy wyciągu dolnego są z ryflowanej grubej blachy. Służą do zapierania się nogami podczas ćwiczeń. Jest to bardzo dobre rozwiązanie rzadko spotykane – świetnie się sprawdza podczas ćwiczeń. Podpora ta może zostać otwarta lub zablokowana.

Odbojniki wyciągu górnego oraz dolnego mają gumowe zabezpieczenia. Dzięki temu ćwiczenia są bardziej komfortowe i nie ma silnych uderzeń o konstrukcję z racji na amortyzację.

W komplecie znajdują się dwa drążki wyciągów – długi do górnego oraz krótki do dolnego, można je zamienić miejscami w zależności od potrzeb. Drążki te mają uchwyty gumowane tak samo jak stacja motylkowa do wyciskania. W komplecie znajduje się także uchwyt do ćwiczenia bicepsów jak i opaska co ćwiczenia nóg a także modlitewnik i pozostałe niezbędne wyposażenie urządzenia.

Na podstawie są zamocowane stabilizatory z tworzywa – dzięki nim nie rysuje się powierzchnia oraz nie wgniata na przykład przy drewnianej podłodze. Także dzięki nim łatwiej jest przesuwać urządzenie i jest stabilniejsze.

Z tylu ramy Zipro Gym I znajdują się otwory do odłożenie modlitewnika oraz jednej z rurek do wyciągów. Naszym zdaniem dobrze dokupić sobie stalowy karabińczyk i mieć stale zamocowane obydwie rurki przy wyciągach.

Gwarancja urządzenia wynosi pełne 2 lata. Testowany sprzęt kosztował nas około 850 zł.

Testowanie urządzenia trwało kilka miesięcy – nie było z nim problemów technicznych. Na pewno słabą stroną jest zbyt krótki trzpień blokujący stos na sztabkach oraz brak łożysk na bloczkach oraz w miejscach ruchomych – przez to nie można ich dokręcić na sztywno przez co siłą rzeczy muszą trochę ruszać się na boki. Także czasami gdy podnosi się większy ciężar następuje skrzypienie podkładek – można je naoliwić lub nasmarować.

Bardzo dużymi zaletami jest jego duża gama możliwych ćwiczeń do wykonania, sporo dodatków w zestawie. Podpórka pod siedzeniem aby można było z niego korzystać nawet ważąc znacznie więcej, stabilna konstrukcja oraz ruchome oparcie na stropy podczas korzystania z wyciągu dolnego. Także nie zajmuje on za wiele miejsca.

Naszym zdaniem po testach Atlasu Zipro Gym I jest to bez wątpienia dobre urządzenie warte uwagi. Zapewnia szeroką gamę ćwiczeń oraz konstrukcja jest dobra. Sami jesteśmy zadowoleni z tego sprzętu oraz jego jakości względem ceny. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie oraz komentarzy.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

7 komentarzy

 1. Koss pisze:

  Bez wątpienia jeden z lepszych jakie miałem do tej pory. Fajnie pracuje i można na nim wykonywać bardzo dużo ćwiczeń. Problem to faktycznie hałas na motylku, tam te podkładki piszczą. Po za tym myślę, że to fajne urządzenie.

 2. Kamil Lanbert pisze:

  Wydaje się warty uwagi, na pewno do tej ceny czyli 600 zł jest to jeszcze opłacalne. Te inne droższe po prostu mają mniej możliwości i więcej kosztują. Zobaczymy jak znajdę miejsce to też taki sobie kupię, a jak nie to kupię ławkę treningową.

 3. Koksu pisze:

  To mi się podoba że ma na górze i na dole do ćwiczeń. Niektóre mają tylko górę a tutaj miłe zaskoczenie. Także to oparcie na nogi jest takie lepsze. Ogólnie super sprawa, mam nadzieję że te atlasy nie zdrożeją bo też mam zamiar taki sobie nabyć za jakiś czas. Ewentualnie używany jak zdrożeją.

 4. Kamil pisze:

  Kurcze naprawdę fajnie to wygląda, a ja głupio kupiłem wcześniej za 1200 zł urządzenie jakie ma tyle samo co to możliwości ćwiczeń. Szkoda że nie znalazłem wcześniej tego materiału jeszcze przed zakupem. A to że trochę on tam skrzypi mi w niczym by nie przeszkadzało.

 5. Adam Pietrzyk pisze:

  Wydaje się bardzo dobrą opcją, też wolę kupić coś tańszego niż te wielkie bryły na jakie nie ma miejsca w domu czy garażu. Cenowo wydaje się bardzo dobrze. Ciekawe jak jego żywotność w dłuższej perspektywie czasu.

 6. Sport Palanet pisze:

  Miałem do czynienia z bardzo wieloma atlasami, z tym modelem akurat nie. Ale mogę powiedzieć po wyglądzie, że powinien działać dobrze długi czas. Na pewno siądą pierwsze rolki z tworzywa a nie metalu a przed nimi linka jaka pomaga unosić stos. Jednakże to też potrwa pewnie co najmniej rok czasu.

  Linki łatwo wymienić rolki tak samo. To co jest na motylku można zmienić na mniej oporowe podkładki i smarować. Ogólnie moim zdaniem powinien być dobrym wyborem w rozsądnej cenie.

 7. Kafar Rafał pisze:

  Dla mnie bardzo bardzo dobry, cenowo wychodzi świetnie, jakość wykonania jest także wysoko zadowalająca. Możliwości też są genialne a więc w tej cenie nie sądzę aby było coś lepszego. Jestem zadowolonym użytkownikiem choć słabe są te braki łożysk, faktycznie skrzypi na nich. Po za tym jest wszystko jak najbardziej dobrze zrobione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: