Baton 3 bit – Opinia

Baton 3 bitBaton 3 bit jest to słodycz dystrybuowana przez Kraft Foods. Waga przykładowego opakowania mieści w sobie 51 gram produktu.

Jest on w czekoladzie mlecznej 48% z nadzieniem o smaku orzechowym 37% i herbatnikiem. Smakowo wypada ona bardzo dobrze – można z powodzeniem określić go jako smaczny. Cenowo wychodzi w klasie średniej.

Skład batonu 3 bit: cukier, herbatnik 14% (mąka pszenna, cukier, tłuszcz roślinny, mleko pełne w proszku, sól, substancje spulchniające czyli węglany sodu i węglany amonu oraz emulgator E481, środek do przetwarzania mąki w postaci pirosiarczynu sodu), tłuszcz roślinny, tłuszcz kakaowy, odtłuszczone mleko w proszku, miazga kakaowa, serwatka w proszku, tłuszcz mleczny, pasta z orzechów laskowych 0,5% i emulgatory – lecytyna sojowa i E476 oraz lecytyna słonecznikowa następnie w składzie olej roślinny, aromaty nie określone jaki i sól.

W składzie na pewno mogło by być mniej elementów (E476 mógłby być wyeliminowany) oraz więcej pasty orzechowej. Ale ogólnie nie jest to skład jaki by można było określić złym lub szkodliwym – jest on dopuszczalny.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu: energia 525 kcal, białko 5,3 gram, węglowodany 62 g – z czego nie jest wiadomo ile stanowią w tym cukry oraz tłuszcz 28 g. Według tabeli jak widać baton jest mocno kaloryczny i ma dużo węglowodanów.

Naszym zdaniem 3 bit jest jeden z ciekawszych batonów dostępnych w sklepach ale na pewno nie tym o najlepszym składzie pod względem zdrowia. Smakowo także wypada nieźle. Ogólnie warto wypróbować ten produkt i ocenić go samemu. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Jeden komentarz

  1. Wartownik Mgieł pisze:

    Baton nawet dobry, mocno orzechowy smak. Czuć w nim mocno dużo słodyczy bo w końcu cukier jest na 1 miejscu więc jest go najwięcej. mimo wszystko jako przegryzka dla mnie był zawsze dość dobry. Natomiast jeśli miał bym go porównać ze skrzatem to wolę skrzata, ma on bardziej ciekawy smak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: