Baton Kit Kat – Opinia

Baton kitkatBaton Kit Kat jest produkowany przez znaną firmę Nestle. W składzie nie ma kontrowersyjnych elementów, co na pewno cieszy.

Przykładowe opakowanie mieści w sobie 40 gram produktu. Baton ten jest mocno słodki ale można z powodzeniem określić go jako smaczny – posiada w sobie dość dużo grubej czekolady. Cenowo wychodzi niestety dość drogo.

Skład batonu Kit Kat od Nestle: cukier mąka pszenna, tłuszcz kakaowy, pełne mleko w proszku, miazga kakaowa, tłuszcz roślinny, preparat serwatkowy w proszku, tłuszcz mleczny, emulgator lecytyna słonecznikowa, nie określone aromat, sól, substancja spulchniająca wodorowęglan sodu. Paluszek waflowy 31,5 % w mlecznej czekoladzie 68,5 % – masa kakaowa w czekoladzie mlecznej minimum 28%.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu Kit Kat: energia 533 kcal, białko 5,2 g, węglowodany 61,5 % oraz tłuszcz 29,2 g. Niestety producent nie określił ile stanowią cukry oraz tłuszcze nasycone, co jest bardzo interesujące.

Ogólnie Kit Ket jest ciekawym batonem, nie ma w sobie składników jakie mogą budzić kontrowersje w takich dawkach. Należy jednak pamiętać, że jest on mocno kaloryczny i tuczący – przez co należy raczej go spożywać z dużym umiarem. Na pewno wielu osobom będzie on dobrze smakował, mimo bardzo mocnej słodyczy jaką wyczuwa się w jego konsumpcji.

Warto wypróbować ten baton samemu i ocenić czy warto go nabywać. Naszym zdaniem jest on dopuszczalny, ale warto podkreślić aby spożywać go z umiarem. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: