Baton kokosowy Bounty – Opinia

Baton bounty marsBaton Bounty to dość popularna słodycz, jest on produkowany przez znaną firmę Mars. Dominujący smak batonu to czekolada i kokos, aczkolwiek tak naprawdę w całym produkcie dominuje cukier, bo jest go więcej niż kokosu.

Smakowo baton Bounty można ocenić jako bardzo dobry, w składzie natomiast nie ma elementów kontrowersyjnych, być może po za samym cukrem i jego nadmiarem. Opakowania produktu można kupić w różnych wagach i odmianach.

Skład batonu Bounty firmy Mars: cukier, wiórki kokosowe 21%, syrop glukozowy, tłuszcz kakaowy, miazga kakaowa, odtłuszczone mleko w proszku, emulgator lecytyna sojowa i E471, laktoza, tłuszcz mleczny, serwatka w proszku z mleka, substancja utrzymująca wilgotność glicerol, sól, naturalny ekstrakt w z wanilii. Jak widać w składzie nie ma nic złego po za dużą ilością cukru.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu: Wartość energetyczna 488 kcal, tłuszcz 26 g, kwasy tłuszczowe nasycone aż 21,4 g – co niestety jest zdecydowanie za wysoką granicą, węglowodany 58,5 g w tym cukry 47,8 g – to niestety także bardzo dużo, białko 3,8 g oraz sód 0,26 g.

Jak widać szczególnie są za wysokie normy kwasów nasyconych – raczej powinny być znacznie obniżone.

Ogólnie Baton Bounty to fajny produkt ale niestety w składzie ma niektóre wartości względem GDA z wysokie. Warto wspomnieć że można nabyć substytuty tego produktu w niektórych sklepach, identycznie wykonanych małych batoników innych firm, które analogicznie wychodzą trochę taniej.

Naszym zdaniem produkt jest warty wypróbowania ale nie należy go spożywać za często.

Jeśli ktoś dba o własne zdrowie to warto przemyśleć zrobienie takiego typu batona samemu, nie jest to bardzo trudne a jak najbardziej wykonalne. Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi tematami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *