Baton Lion od Nestle – Opinia

Baton nestle LionBaton Lion wyprodukowany przez firmę Nestle jest warty sprawdzenia, budzi on sporo kontrowersji. Już na wstępie warto dodać że ma on w sobie aż 3 składniki bardzo kontrowersyjne pod względem zdrowia, z czego dodatkowo posiada w sobie morze słodyczy, jako składnik problematyczny 4.

Baton kupuje się w opakowaniu plastikowym mieszczącym 50 gram produktu – aczkolwiek mogą pojawiać się inne hybrydy opakowania i pojemności wagowej batona.

W smaku jest on bardzo słodki i mocno karmelowy. Na pewno smakuje wielu konsumentom lubiącym słodycze. Jednakże warto poznać ich skład i jego kontrowersje, zanim nabędzie się ten batonik. Składnik jest bardzo długi – jak wiadomo im lepszy produkt tym składnik jest krótszy i bez kontrowersji – w przypadku Liona jest inaczej.

W skróconym opisie czytamy: nadziewany wafel z karmelem 35,7% i płatkami pszennymi 9,2 % w polewie kakaowej.

Skład batona Lion: polewa kakaowa 38% na skład której wchodzi na pierwszym miejscu cukier, całkowicie utwardzony olej palmowy (bardzo kontrowersyjny składnik, wpływa na blokowanie układu krążenia, nadciśnienie, choroby wieńcowe i inne choroby żylne), olej palmowy, serwatka w proszku z mleka, kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu, emulgator (lecytyna, aromat), syrop glukozowy, mleko zagęszczone słodzone (mleko, cukier), płatki pszenne 9,2%, (mąka pszenna, cukier, skrobia pszenna, substancja spulchniająca (wodorowęglan sodu), emulgator (lecytyna), sól, cukier karmelizowany, mączka pszenna, olej palmowy cukier, maltodekstryna, stabilizator (glicelor), serwatka w proszku z mleka, syrop glukozowo fruktozowy, odtłuszczone mleko w proszku, sól, emulgator lecytyna, substancja spulchniająca (wodorowęglan sodu, węglan magnezu), naturalny aromat wanilii, substancja zagęszczająca karagen – to składnik rakotwórczy !.

Może zawierać śladowe ilości orzechów i soi. Jak widać skład batona firmy Nestle o nazwie Lion jest absolutnie zły i niedopuszczalny dla osób dbających o zdrowie. Taki skład nie powinien być akceptowalny do obrotu w żywności. Jest bardzo szkodliwy.

Wartości odżywcze w 100 gramach batona Lion oraz GDA w nawiasie: wartość energetyczna 466 kcal (12%), tłuszcz 20,7 g (15%), w tym kwasy tłuszczowe nasycone aż 14,5 g (36%), węglowodany 65,7 g (13%) w tym cukry 47,7 g (27%), błonnik 1,5 g, białko 4,3 g (4%), sól 0,5 g (3%). Jak widać cukrów jest w nim zdecydowanie za dużo.

Smak batonu można określić jako doby, ale jest bardzo słodki i można powiedzieć szkodliwy dla zdrowia. Baton ma wizualnie ciekawą budowę – karmel, pszenica i czekolada wyglądają razem całkiem atrakcyjnie.

Jednak naszym zdaniem Baton Lion nie jest godny polecania i zdecydowanie warto go omijać z daleka. Nie polecamy tego produktu. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

2 komentarze

  1. Kami33 pisze:

    Baton bardzo fajny, niestety bardzo słodki i jak przystało na nestle w składnikach jest bardzo niefajny. Nie wiem czemu ale ta firma mam wrażenie, że zawsze robi produkty jakie mają szkodzić mocniej niż słabiej. Po co te utwardzone, po co inne zbędne składniki o jakich od lat wiadomo że są szkodliwe. Lion jako baton jest pycha ale ta pycha może sporo kosztować w przyszłość dodatkowo.

  2. Krys22 pisze:

    Bardzo dawno już nie widziałem tych batonów. One są jeszcze gdzieś w sprzedaży?w tych popularnych marketach ja ich nie widzę. Pamiętam, że w smaku nie były najgorsze chociaż może czytając skład na pewno nie najzdrowsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *