Baton Mars – Opinia

Mars batonBaton mars jest produkowany przez firmę o tej samej nazwie. Firma ta produkuje także inne czołowe batony na krajowym rynku słodyczy tego typu – przykładowo Snickers czy Bounty. Baton ten jest uznawany za jeden z najlepszych dostępnych w sklepach, jego skład jest faktycznie dość przyzwoity co cieszy.

Smak batonu Mars można określić jako bardzo dobry, mimo że także bardzo słodki. Można go kupić w różnych wagowo paczkach.

Na skład batona mars wchodzą: Nugatowe nadzienie 32% oblane karmelem 27% i mleczną czekoladą: cukier (na pierwszym miejscu niestety), syrop glukozowy czyli słodzik do cukru, odtłuszczone mleko w proszku, tłuszcz kakaowy, tłuszcz palmowy, miazga kakaowa, tłuszcz mleczny, laktoza, serwatka w proszku z mleka, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, jęczmienny ekstrakt słodowy, sól, emulgator w postaci lecytyny sojowej, białko jaja w proszku, zhydrolizowane białko mleka, naturalny ekstrakt w wanilii.

Może zawierać orzeszki ziemne. Jak widać składniki nie są złe – po za samym nadmiarem cukru.

Na tle innych batonów Mars wypada składkowo oraz smakowo dość dobrze, co powinno cieszyć. Także cenowo nie wychodzi wcale tak drogo względem konkurencji.

Warto także wspomnieć o wartości odżywczej w 100 gramach produktu: wartość energetyczna 452 kcal, tłuszcz 17 g w tym kwasy tłuszczowe nasycone 9,9 g, węglowodany 70,3 g – bardzo dużo w czym cukry to aż 62,2 g – czyli bardzo bardzo dużo. Białko to 3,7 g oraz sól 0,39 g. Normy cukrów oraz kwasów tłuszczowych nasyconych są niestety bardzo wysokie.

Ogólnie o batonie Mars można powiedzieć że składników nie ma problematycznych i bardzo kontrowersyjnych po za samym nadmiarem cukru. Produkt jest warty wypróbowania i ocenienia go samemu. Baton prezentuje wizualnie się naprawdę dobrze, można nim zaspokoić mały głód czy pragnienie na coś słodkiego. Jakością można go porównać najbardziej do Snickersa – są one produkowane zresztą przez tą samą firmę.

Warto samemu sprawdzić ten baton i ocenić czy warto go kupować. Nam nie podoba się w nim tylko fakt, zbyt dużej naszym zdaniem zawartości cukru oraz kwasów tłuszczowych nasyconych. Po za tym jest to fajny produkt dość dobrze klasyfikujący się względem konkurentów. Zapraszamy do kolejnych tematów.

2 komentarze

  1. Luka pisze:

    Niestety od pewnego czasu producent zamienił cukier na słodzik. Z tego też powodu jest to produkt bardo szkodliwy dla zdrowia człowieka
    Ponadto słodkość ta aż gryzie w ustach.

  2. Syrop glukozowy, olej palmowy = rak. A wiec moim zdaniem Smacznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *