Baton Mars – Opinia

Mars batonBaton mars jest produkowany przez firmę o tej samej nazwie. Firma ta produkuje także inne czołowe batony na krajowym rynku słodyczy tego typu – przykładowo Snickers czy Bounty. Baton ten jest uznawany za jeden z najlepszych dostępnych w sklepach, jego skład jest faktycznie dość przyzwoity co cieszy.

Smak batonu Mars można określić jako bardzo dobry, mimo że także bardzo słodki. Można go kupić w różnych wagowo paczkach.

Na skład batona mars wchodzą: Nugatowe nadzienie 32% oblane karmelem 27% i mleczną czekoladą: cukier (na pierwszym miejscu niestety), syrop glukozowy czyli słodzik do cukru, odtłuszczone mleko w proszku, tłuszcz kakaowy, tłuszcz palmowy, miazga kakaowa, tłuszcz mleczny, laktoza, serwatka w proszku z mleka, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, jęczmienny ekstrakt słodowy, sól, emulgator w postaci lecytyny sojowej, białko jaja w proszku, zhydrolizowane białko mleka, naturalny ekstrakt w wanilii.

Może zawierać orzeszki ziemne. Jak widać składniki nie są złe – po za samym nadmiarem cukru.

Na tle innych batonów Mars wypada składkowo oraz smakowo dość dobrze, co powinno cieszyć. Także cenowo nie wychodzi wcale tak drogo względem konkurencji.

Warto także wspomnieć o wartości odżywczej w 100 gramach produktu: wartość energetyczna 452 kcal, tłuszcz 17 g w tym kwasy tłuszczowe nasycone 9,9 g, węglowodany 70,3 g – bardzo dużo w czym cukry to aż 62,2 g – czyli bardzo bardzo dużo. Białko to 3,7 g oraz sól 0,39 g. Normy cukrów oraz kwasów tłuszczowych nasyconych są niestety bardzo wysokie.

Ogólnie o batonie Mars można powiedzieć że składników nie ma problematycznych i bardzo kontrowersyjnych po za samym nadmiarem cukru. Produkt jest warty wypróbowania i ocenienia go samemu. Baton prezentuje wizualnie się naprawdę dobrze, można nim zaspokoić mały głód czy pragnienie na coś słodkiego. Jakością można go porównać najbardziej do Snickersa – są one produkowane zresztą przez tą samą firmę.

Warto samemu sprawdzić ten baton i ocenić czy warto go kupować. Nam nie podoba się w nim tylko fakt, zbyt dużej naszym zdaniem zawartości cukru oraz kwasów tłuszczowych nasyconych. Po za tym jest to fajny produkt dość dobrze klasyfikujący się względem konkurentów. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.