Baton Twix – Opinia

Baton Mars TwixBaton o nazwie Twix jest produkowany przez znaną firmę Mars. Jest to jeden z czołowych batonów dostępnych w sklepach.

W składzie nie budzi większych zastrzeżeń, być może poza samą dość dużą dawką cukru. Przykładowa paczka mieści w sobie 50 gram produktu. Są to dwa osobne batoniki.

W smaku Twix wypada bardzo dobrze, na pewno ma sporą grupę zwolenników. W cenie natomiast wychodzi średnio – nie jest on drogi ani też nie można go uznać za specjalnie taniego.

Skład batona: ciasteczka 25% oblane karmelem 32% i mleczną czekoladą 35%. Składniki – cukier, syrop glukozowy, mąka pszenna, tłuszcz palmowy, tłuszcz kakaowy, odtłuszczone mleko w proszku, miazga kakaowa, tłuszcz mleczny, serwatka w proszku z mleka laktoza, emulgatory lecytyna sojowa i E442, sól, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, substancja spulchniająca E500, naturalny ekstrakt z wanilii.

Wartość odżywcza w 100 gramach tego produktu: energia 497 kcal, tłuszcz 24 g i kwasy nasycone w tym to 14 g, węglowodany 64,6 g oraz w nich cukry to aż 47,8 g, białko 4,4 g oraz 0,38 g. Jak widać jest w Twix bardzo duża zawartość cukru – zdecydowanie przesadnie wysoka.

Naszym zdaniem jest to całkiem smaczny i fajny baton. Jednakże należy go spożywać z umiarem przed dużą zawartość cukru. Warto go wypróbować samemu, aby wyrobić sobie o nim własne zdanie. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. RafałM pisze:

    Obecnie jest tak słodki, że można od tego nadmiaru cukru zwymiotować. Jak się gryzie natychmiast czuć płynny cukier z nadzienia i mega cukier z całości. Bo jak to jest, że po jednym gryzie już mdli cukrowo a dawniej tek nie było. Przez to całkowicie przestałem je kupować mimo że dawniej brałem co jakiś czas takiego batona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *