Bezpłatne zwiedzanie muzeów w Szczecinie – stałe dni otwarte

Muzeum SzczecinKażde z muzeów narodowych w Polsce ma 1 ustawowy dzień bezpłatnego wstępu i zwiedzania co tydzień. Można zwiedzić wszystkie na nim zawarte wystawy.

W każdym mieście może mieć inny wyznaczony dzień otwarty w tygodniu. W tym temacie skupimy się kiedy można bezpłatnie zwiedzać muzea w Szczecinie.

Szczecin w zasadzie dysponuje 6 Muzeami do zwiedzania bezpłatnie na terenie miasta

 1. Narodowe w Szczecinie przy Wałach Chrobrego – ul. Wały Chrobrego 3
 2. Tradycji Regionalnych – ul. Staromłyńska 27
 3. Sztuki Współczesnej – ul. Staromłyńska 1
 4. Historii Szczecina – ul. Księcia Mściwoja II 8
 5. Centrum Dialogu Przełomy – pl. Solidarności 1
 6. Techniki i Komunikacji – ul. Niemierzyńska 18A

Wszystkie wymienione muzea po za ostatnią 6 pozycją można zwiedzać bezpłatnie w każdą Sobotę – natomiast Techniki i Komunikacji ma wstęp wolny w każdy wtorek.

Na szczególną uwagę zasługuje numer 6 czyli techniki – posiada bardzo ciekawe eksponaty w postaci samochodów, tramwajów, autobusów, motocykli – jest to świetne miejsca dla każdego faceta. Natomiast dość mało ciekawe to moim zdaniem szczególnie muzeum współczesne – gdzie wystawy to często sztuka na siłę lub antysztuka a coś bliżej w moim odczuciu chorego – przykładowo drut sterczący w szklance wody czy plama kleks na podłodze lub nagranie głosu w pętli z jakimś jednym słowem – ale z reguły te wystawy się zmieniają co jakiś czas.

Te pod numerem 1 posiada ciekawe i liczne zbiory afrykańskie w ciekawej aranżacji. Moim zdaniem powinno w tym obiekcie znajdować się muzeum lokalne ze zbiorami krajowymi, bo jest to główny i najbardziej rozpoznawalny gmach w mieście tego typu.

Strony muzeum: od 1 do 4 muzeum.szczecin.pl oraz przełomów przelomy.muzeum.szczecin.pl i muzeum techniki muzeumtechniki.eu – na stronie dokładniejsze informacje o obiektach i ich zbiorach oraz godziny otwarcia.

Jeśli ktoś ma mało czasu na zwiedzanie tego typu obiektów to zdecydowanie warto wybrać 6 oraz 1 i 4 w takiej kolejności co do ciekawości zbiorów. Choć to oczywiście bardzo subiektywne. W rzeczywistości mając trochę czasu zdecydowanie warto odwiedzić każdy z tych gmachów, wszystkie mają swoje ciekawe strony.

Dobra wiadomość jest taka, że tych obiektów prawdopodobnie przybędzie niebawem w mieście – a zła, że trzeba będzie je także dodatkowo utrzymywać z zwiększonych podatków. Owocnego oglądania, napiszcie gdzie Wam się najbardziej podobało.

Muzeum narodowe Szczecin

Muzeum narodowe Szczecin

Muzeum narodowe Przełomy Szczecin

Muzeum techniki i komunikacja Szczecin

Muzeum techniki i komunikacja Szczecin

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

6 komentarzy

 1. Damian Prochowski pisze:

  Szok, jak byłem w Szczecinie jakiś miesiąc temu to płaciłem za zwiedzanie każdego gmachu osobno jak do nich szedłem w przeciągu paru dni. Wydałem na to około 70 zł a tutaj mógłbym zobaczyć to bezpłatnie. Szkoda, że nie wiedziałem o takich dniach otwartych. Będę wiedział na przyszłość aby sprawdzać zawsze.

 2. Fracek pisze:

  Najbardziej mi się podoba muzeum techniki, super wystawy i kawał historii z dzieciństwa tych ogórków. Bardzo dobrze zorganizowane muzeum i eksponaty. Tam nie idzie się na chwalę, fajnie obejrzeć też filmy z tych pojazdów. Bardzo wiele na wystawie ciekawych obiektów. To miejsce jakie po prostu trzeba odwiedzić.

 3. Sylwia45 pisze:

  Na dobrą sprawę to żadna wyprawa nie jest na godzinę. No może przełomy tam za wiele nie ma i można to w miarę szybko obejrzeć. Muzeum na wałach, różnie bywa, mają raz otwarte boczne skrzydła a raz zamknięte. Dobre raz na wiele lat. Współczesne, byłam tylko raz i już nie potrzebuję także nigdy. Techniki dla facetów na pewno bomba.

 4. Adam pisze:

  Dobre są takie dni, te gmachy całe utrzymuje się z podatków a praktycznie dzień w dzień świecą i tak pustkami. Ludzie tam pracujący się snują bez celu lub chodzą krok za krokiem za zwiedzającymi jak by mieli oni zamiar coś zwinąć.

  Czekam także na muzeum morskie – centrum nauki w szczecinie, to może być naprawdę dobre.

 5. miki44 pisze:

  Dawniej bym powiedział nie ma co robić cebuli i warto kupić bilet. Jak pojechałem do kilku miast i tam zwiedzałem muzea regionalne to zmieniłem zdanie. W samym Poznaniu czy Wrocławiu aby zwiedzić trzeba przygotować kilka setek bo tyle będą kosztowały osobno wejściówki. Dobre są takie dni otwarte, też zacząłem korzystać na wyprawach.

 6. King pisze:

  Sztuki współczesnej jest bardzo zabawne, można się pośmiać jak byle co i byle jakie staje się sztuką. Też jestem zdania o najlepszym jako komunikacji a potem dopiero pozostałe gmachy i najgorsze współczesne jak w śnie z schizofreniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: