Bezpłatny pakiet biurowy Open Office – Opinia

Program biurowyPakiet biurowy – Open Office. Jest to darmowa i najlepsza alternatywa dla osób korzystających z Microsoft Office.

Pakiet Open Office jest tak samo rozbudowany i funkcjonalny jak jego płatny konkurent.

Co więcej jest to często aktualizowany pakiet narzędzi biurowych. Na skład pakietu Open Office wchodzi między innymi Writer czyli edytor tekstu (odpowiednik worda), Calc czyli tabele ( odpowiednik Exela) i wiele innych odpowiadających za tworzenie i edycje baz danych, tworzenie i przeglądanie multimediów takich jak pokazy slajdów i inne.

Program biurowy Open Office jest to zaawansowany pakiet który da się rozwinąć o mnóstwo dodatkowych pluginów. Co więcej jest on prosty w obsłudze, jest w wersji polskojęzycznej pakietu instalacyjnego. Program uruchamia się odrobinę wolniej niż płatny konkurent ale nie jest to wielkim problemem.

Posiada praktycznie wszystkie opcje konkurenta. Jest to drugi najbardziej popularny pakiet biurowy na świecie. Całość zajmuje stosunkowo niewiele miejsca, interfejs jest bardzo podobny do wspomnianego konkurenta, nie będzie więc problemów z przerzuceniem się na ten darmowy pakiet. Jest to doskonała alternatywa aby mieć legalny pakiet biurowy a zarazem tak funkcjonalny.

Plusy Open Office: jest darmowy, bardzo funkcjonalny i przejrzysty w obsłudze. Ma te same cechy jak Microsoft Office. Co więcej Open ofice otwiera, edytuje oraz może zapisywać także dokumenty w formacie Microsoftu a nie działa to na odwrót.

Dlatego z pakietów biurowych polecamy szczególnie Open Office. Choć trzeba mieć na uwadze że istnieje jeszcze lepszy i także bezpłatny a mianowicie Libre Office. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *