Darmowy program biurowy Open Office – alternatywna dla Microsoft Office

Pakiet biurowy open officeObecnie istnieje sporo programów działających na tej samej zasadzie co płatny Microsoft Office. Jak się okazuje bardzo a nawet prawie dosłownie identyczną wersją jest darmowy i całkowicie po polsku Open Office.

Jest to obecnie  najlepszy darmowy program biurowy dostępny w Internecie. Program ten można pobrać bezpłatnie z Internetu.

Najlepszy darmowy program biurowy – to Libre Office ale w tym temacie o jego niemal klonie czyli Open Office, posiada on interfejs bardzo zbliżony do tego znanego z Worda. Open Office dysponuje podobnie jak pakiet Microsoftu kilkoma różnymi pakietami biurowymi. Zaliczają się do niego Writer (na podobieństwo Worda), Calc (Exel) i inne pakiety o prawie identycznej budowie.

Sam pakiet jest pełnym automatem potrafiącym się aktualizować automatycznie do najnowszej wersji. Osoby które wcześniej korzystały z płatnego Office Microsoftu nie będą miały najmniejszego problemu z obsługą Opena.

Najważniejsze zalety programu to oczywiście jego bezpłatność, po za tym jego szybkość i domyślne obsługiwanie, a także profesjonalny język – jest on dostępny w każdym rodzaju języku świata. Program obsługuje się tak samo i ma tak samo mocno rozwinięte funkcje edytorskie.

Problemowe może być postrzeganie innych nazw na te same funkcje niż w płatnej wersji potentata. Przykładem może być inne oznaczenie klawisza pogrubiającego napisy. W Microsoft to literka B a w Open Office to G. Nie wynika to z błędów czy jakiś innych oznakowań z samej zachcianki. 

Powodem tego jest przyjęcie polskich nazw na klawiszach do czynności czyli G równa się Grubość. K – kursywa a P – podkreślenie.

Program Microsoftu Office używa oznaczeń anglojęzycznych oraz języku html w oznakowaniach. Osoba która skorzysta z Open Office i się do niego przyzwyczai na pewno doceni nie tylko jego łatwość użytkowania ale i sam moduł opierający się na bardzo nowoczesnym silniku.

Open jest stale rozbudowywany przez ogromną rzeszę osób które robią to bezpłatnie, dlatego że jest to ich pasja stał się on najlepszym programem biurowym.

Kolejną i już absolutnie doskonałą rzeczą jest formatowanie plików. Otóż Open Office czyta bez problemu pliki z programu Microsoftu oraz potrafi także zapisywać pliki w jego formacie. Jak widać twórcy Opena postarali się o wszystko w najdrobniejszych szczegółach, aby program był absolutnie funkcjonalny.

Tego nie da nam nawet płatna wersja Microsoft Office. Pełną darmową wersję Open Office można pobrać z Internetu w języku polskim – zachęcam do tego bo naprawdę warto. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *