Błyskawiczne domy mieszkalne z kontenerów

Ochrona domuDomy z kontenerów jakie są wykończone w elegancki i nowoczesny sposób to nowy pomysł na tworzenie bardzo szybkiego i taniego miejsca zamieszkania. Dom tego typu jest dostarczany w gotowy do zamieszkania w ciągu około 4 miesięcy od zamówienia.

Co ciekawa powierzchnia mieszkalna wynosi około 51 metrów. Instalacje sanitarne czy elektryczne są już wykonane i gotowe do przyłączy.

Już wewnątrz znajdują się podstawowe elementy wyposażania, kabina prysznicowa, wentylacja, lodówka, zlewozmywak, baterie kranowe itp. Także łóżko i meble. Cena kontenera wynosi aż 246 000 zł.

Nie wiem jak z ociepleniem – bo nie ma o nim słowa na onetowskim artykule – podejrzewam, że ukrywają jego słabe ocieplenie lub zupełny brak – ale to tylko moje domysły.

Kontener wymaga oczywiście ziemi i zamówienie jego nie jest końcową ceną domu – przyłącza też kosztują jak i pewnie pozwolenie na postawienie czegoś takiego. Dowiezienie go na miejsce montażu przez firmę też jest dodatkowo płatne około 1200 zł za 100 km.

Ogólnie zabawa nie wychodzi najtaniej – drożej niż mieszkanie w mieście o tym samym metrażu – ale za to bardzo szybko.

Czy warto korzystać z czegoś takiego – w tej cenie co gotowy kontener domowy można wykonać mały domek o sporo większej powierzchni, także pod klucz z bardziej wytrzymałego materiału i dobrego ocieplenia.

A więc czy warto – tylko jeśli komuś się bardzo spieszy inaczej lepszy wyjdzie znacznie taniej tylko jego budowa będzie trwała wielokrotnie dłużej.

Dom z konteneraDom z kontenera Dom kontener

6 komentarzy

 1. Kamila pisze:

  Faktycznie w takich cenach to domy z kontenerów są śmieszne. Po co zmuszają ludzi do korzystania z ich aranżacji wnętrza i już na siłę mają lodówki itd – przecież to bezsens. Każdy woli aby meble były takie jakie sam woli a nie na z góry ustalone.

  Cenowo wychodzi to mim zdaniem totalnie beznadziejnie. Taka cena to budowa własnego domu około 80 metrowego.

 2. Ordons pisze:

  heh firma miała by niezły zbyt jak by pomyślała logiczniej. W sensie robiła to taniej a nie w tak kolosalnych cenach. Nie potrzebuje się gotowca totalnego tylko dom do zmieszania stan zamknięty i to wszystko.

  Jak by to było w cenie około 80 tyś to bym od razu brał. Nawet 100 tyś to jeszcze może by było myśleć ale nie cena zwykłego domu. Dobrze napisane, to powinno mieć ceny max domów drewnianych.

 3. Mikulski pisze:

  Jak na moje rozeznanie w nieruchomościach to jest oferta takiego kontenera skrajnie chora. Cena jak za domek czy duże mieszkanie w bardzo dobrej lokalizacji czy standardzie. Taki kontener to pewnie nie jest za ciepło zimą oraz co więcej z czasem pewnie te jego ściany zaczną łapać korozję.

  Cena by musiała być znacznie mniejsza aby to było warte zainteresowania większej ilości osób. Zeta to faktycznie tylko szybka realizacja. Ale drewniaka jest jeszcze szybsza.

 4. Widziałem już takie różne domy z kontenerów w internecie i tylko tam. Na żywo jeszcze nigdzie nie da się tego zauważyć po działkach. Ale wystarczy zobaczyć co maja na polach wczasowych – nigdy tego typu rozwiązania. Jest za drogie i taniej wychodzi stawianie normalnych domków turystycznych niż tego szajsu.

  Ja się dziwię, że jakaś firma ma klientów w tej cenie. To powinno być około połowę tańsze i bez tego wyposażenia.

 5. Joanna Rwińska pisze:

  Pewnie korzystają tylko ci jacy chcą mieć dom natychmiast. I raczej nie sądzę aby to była oferta kierowana dla Polaków tylko pewnie za granicę. Tutaj takie koszta mijają się z celem. Za granicą jak ktoś potrzebuje na zaraz to możliwe że się zgodzi, ale nie w naszym kraju.

 6. ToTemat pisze:

  Dzięki Luki, prawione, faktycznie o 3 zera wpisało się za dużo. Tutaj ciekawostka bo wiele osób pisze, w innych mediach że to wcale nie jest taka zła opcja. Wydaje się że gdzie indziej mogą być to artykuły sponsorowane – licznik ceny jest bezwzględny dla tego projektu. Kontener w cenie domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *