Boer Lion Allround deska do tenisa stołowego – Opinia i Test

Boer deska do tenisaDeska do tenisa stołowego Boer Lion z klasy Allround czyli do gry wszechstronnej – to bardzo obiecujący sprzęt. Jest ona wykonana z 7 klejonych warstw.

Rdzeń deski stanowi 7 warstw z czego 2 to drewno topoli – dość miękkie elastyczne drewno, kolejne dwie to przekładki karbonowe a w zasadzie utwardzanego węgla emulsyjnego. Następnie dwie warstwy z drewna sosnowego – ponownie miękkie drewno oraz jedna grubsza warstwa rdzenna środkowego z tungu molukańskiego – lekkie a zarazem bardzo mocne drzewo.

Grubość deski wynosi 6 mm – jest to bardzo optymalne i dobre dla graczy, jacy chcą mieć dużą kontrolę. Na desce tej czuje się doskonale każdą piłkę podczas zagrań.

Rdzeń deski dzięki temu zestawowi jest wyjątkowo dobrze dobrany względem kontroli podczas gry. Odbicie jest zawsze jednakowe w dowolnym miejscu a dodatkowo precyzyjnie wyczuwalne. Także grubość to duża zaleta, deska nie jest zbyt ciężka.

Waga deski Boer Lion – wynosi około 90 gram. Mieści się w granicach przedziału większości profesjonalnych sprzętów do tenisa stołowego.

Deska jest określona przez producenta jako Allround – Training Blade, jednakże w teście jakie zawsze przeprowadzamy na identycznych okładzinach zachowuje się jak OFF-. Jest to szybka deska z jakiej można przeprowadzić dobry atak z dużą kontrolą lotu piłki.

Uchwyty w Boer Lion – mamy do wyboru dwa rodzaje. Krótki CS oraz FL taliowany standardowy (najpopularniejszy typ raczek w europie). Długość to 10,2 cm – jest to standard. Obwód rączki jest trochę cieńszy niż w większości rakietek – mógłby być trochę grubszy dla pewniejszego złapania, choć to zależy kto ma jakie dłonie.

Blat deski – wymiary to 15,3 cm długości oraz 15 cm szerokości. Będzie pasować na niego każda okładzina nawet już docięta, z racji że jest to standard pod względem całej powierzchni.

Niestety blat nie jest lakierowany i wypadało by nanieść jego warstwę ochronną samodzielnie. Klejąc okładziny dowolnym klejem do blatu bez lakieru zawsze mocniej przylgnie okładzina do deski i może być problem z jej zdejmowaniem – może odchodzić także część drewna lub farby z deski. Niestety deska nie ma żadnego wstępnego zabezpieczenia lakierem, to trzeba zrobić samemu na przykład matowym w w sprayu

Warto wspomnieć, że deska wydaje się bardzo trwała. Na pewno jest znacznie mniej podatna na uszkodzenia niż deski balsowe lub z samych bardzo miękkich drzew. Ta powinna być sprawna znacznie dłużej niż balsowe podczas uderzeń w krawędzie stołu czy upadki na podłogę.

Kolorystyka – to bardzo ciemny granat – prawie czarna. Kolorystyka jest bez wątpienia zaletą z tego powodu, że nie będzie drewno zewnętrzne na fornirach widocznie się brudzić od placów. Także dodaje to desce dość ciekawy charakter wizualny.

Niestety na początku deska ma mało przyjemny zapach farby lub czegoś takiego. Ulatnia się on po tygodniu od odpakowania. Zapach ten wynika z braku pokrycia lakierem powierzchni.

Cenowo Boer Lion – jest to jedna z najtańszych desek do tenisa stołowego – a ku naszemu ogromnemu zdziwieniu sprawdza się bardzo dobrze. Porównując ją przykładowo do Gewo X Force w cenie 350 zł i Boer Lion w cenie 30 zł – trzeba przyznać jedno – one wcale tak wiele się nie różnią – poza grubością rączki, lakierowaniem wstępnym oraz wagą o 5 gram i odrobiną szybkości.

Deska do tenisa stołowego Boer Lion to zdecydowanie produkt godny wypróbowania. Jej cena jest więcej niż bardzo atrakcyjna a jakość wykonania wyjątkowo wysoka. To dobry sprzęt do każdego stylu gry, dzięki sporej szybkości a tym bardziej kontroli. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie oraz komentarzy.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

3 komentarze

  1. Anatomi pisze:

    Wydaje mi się że jej dobre czucie właśnie wynika z miękkości drewna oraz temu że nie jest za gruba. Na pewno to jest lepsze rozwiązanie niż te bardzo grube i ciężkie jakimi dawniej się grało. Teraz tenis jest coraz szybszy to i fajnie jak zestaw łącznie nie waży za wiele. Z samego opisu wnoszę, że to dobry sprzęt do tenisa stołowego.

  2. Gaweł pisze:

    Mam to, fakt że brak lakierowania jest dość dziwny ale sama deska sprawdza się dobrze w grze. Uchwyt mógłby być większy aby łatwiej było ją trzymać. Ale kontrola jest bardzo dobra a prędkość też zadowalająca.

  3. ATS Kielc pisze:

    Kupiłem kilka dni temu do gry w klubie, jestem bardziej niż pozytywnie zaskoczony. Doskonałe czucie każdej piłki i super przy bloku. Świetnie się sprawdza w grze ofensywnej jak i wszechstronnej. Naprawdę miałem deskę kilka razy droższą i była taka sama lub gorsza od tego Boer Lion, dla mnie to świetny wybór – jest identyczna do Boer Dragon jaka jest od niej odrobinę szybsza ale także ma doskonałe czucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: