Brak ciśnienia C.O – w grzejnikach
Bardzo proszę o pomoc, wprowadziłam się do mieszkania po babci i nadszedł czas na włączenie ogrzewania. Ciśnienie jest nieznacznie powyżej zera ale niestety nie widzę żadnego “pokrętła” którym można by wodę uzupełnić. Jest to piec jednofunkcyjny Termet Unico GCO 13-00. W mieszkaniu są 3 grzejniki z czego tylko ten pierwszy daje oczekiwane ciepło, drugi grzeje po długości tylko do połowy, trzeci natomiast tylko kawałkiem. W razie potrzeby mogę przesłać zdjęcia.
– Witaj, pytanie czy woda jest z obiegu zamkniętego własnego czy sieci miejskiej a tylko samodzielnie podgrzewana. W przypadków pieców CO osobiście bym polecał skorzystanie z pomocy fachowca, oni wcale nie wezmą dużo za regulację. Powód małego ciśnienia może być różny zarówno nieszczelność, jak i zapchanie kanałów oraz inne czynniki.
Bardzo ważne jest aby to dobrze zdiagnozować a nie szukać po omacku. Piece są bezpieczne ale jeśli wie jak się z nimi obchodzić i je ustawiać. Dlatego lepiej dać trochę zarobić fachowcowi jaki sprawdzi co jest powodem złego działania niż próba samodzielnego naprawienia urządzenia.
Fachowiec powie na przyszłość co warto mieć na uwadze oraz zrobi instrukcję z obsługi pieca. To naprawdę nie jest droga wizyta.
– U mnie był piec dwubiegunowy, on też miał problem z ciśnieniem. Była tam gałka termostatu i programowanie ale okazało się że powstała nieszczelność na łączu. Za wymianę zapłaciłem 50 zł z wizytą jakiegoś wężyka. Piec był na gaz.
U znowu moich znajomych co mają CO na ekogroszek to dolewało się wodę gdzieś tam do zbiornika z kapsla.
Też jestem zdania że pierwszy raz po przecięciu nowego pieca dobrze zrobić mu przegląd oraz wezwać fachowca. Temu co przyjdzie dobrze też powiedzieć aby pokazał jak się z nim obchodzić ustawiać.
– Z piecami to nie ma żartów, dobrze skorzystać z pomocy. Samemu też nic takiego nie ustawiam. Jak mam zaprogramowane to zostaje bez zmian tylko zmieniam temperaturę jaką chcę w wodzie ale nie na przykład już przepustowość czy ciśnienie. Kilka pieców wywaliło u ludzi jakie miały nieszczelności lub za duże ciśnienie bądź temperaturę pracy.
Jak kaloryfer nie grzeje może być albo przytkany obieg albo też w nich jakieś zapowietrzenie. Wtedy by trzeba było odpowietrzyć na tej samej zasadzie jak wszystkie inne przy korku kaloryfera.