Brwi a kształt twarzy – o czym pamiętać?

Sposoby na oczyBrwi mają bardzo duże znaczenie, są jednymi z decydujących czynników o tym, jak prezentuje się nasza twarz. Jeśli chcemy, żeby wyglądała tak, jak sobie tego życzymy, powinniśmy dowiedzieć się co nieco na ten temat.

W tym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje, które są przydatne dla każdej kobiety!

Położenie oczu – dlaczego ma to tak duże znaczenie?

Chociaż trendy, jak to trendy stale się zmieniają, to jeśli chodzi o brwi najważniejsze jest ciągle to samo – aby zatroszczyć się o ich odpowiedni kolor i kształt. Żeby wiedzieć, jak powinno wyglądać to prawidłowo, musimy przyjrzeć się swojej twarzy, żeby określić jej proporcje. Skupmy się jednak głównie na oczach, bo to ich charakter decyduje o tym, jak mogą prezentować się brwi. 

Jak oczy są szeroko rozstawione, nie warto depilować brwi zbyt mocno od środka twarzy. Wystarczy delikatnie “wyciągnąć” je w stronę nasady nosa, co optycznie przybliży oczy. Jak zaś oczy są umieszczone blisko siebie, zdecydowanie lepiej wydłużyć brwi w zgodzie z naturalną linią łuku brwiowego. To ważne, ponieważ jak pozostaną zbyt krótkie, sprawią, że oczy będą optycznie osadzone jeszcze bliżej siebie.

Inna ważna uwaga dotyczy zrastania się brwi – nie można na to pozwalać. Warto też unikać zbyt mocnego depilowania brwi, aby prezentowały się naturalnie. Nie ma też co przesadzać z używaniem makijażu permanentnego. 

Kształt twarzy i brwi – jakie do siebie pasują?

Wymieniliśmy ogólne uwagi, dlatego teraz jest czas, aby skupić się na bardziej szczegółowych kwestiach, opisując konkretne kształty twarzy i brwi, które do nich pasują. W przypadku twarzy okrągłej warto skupić się na tym, by wysmuklić owal twarzy. W tym celu sprawdza się linia o ostrym łuku. Powinna wznosić się do góry i ostro opadać. Do innego typu twarzy – podłużnej, idealne są brwi o prawie prostej linii, ale bez mocno podkreślonego łuku. Przy bardzo geometrycznym owalu twarzy kwadratowej należy złagodzić rysy. Tutaj łuk powinien być zaokrąglony, bez ostrych kątów. A jak to wygląda, jeśli mowa o twarzy trójkątnej? Najlepiej tutaj unikać prostych brwi, gdyż optycznie poszerzają górną część twarzy. Pozostała jeszcze twarz w kształcie serca, w przypadku której powinniśmy postarać się zmiękczyć jej owal. Taki efekt osiągniemy, jeśli zaokrąglimy brwi o bardzo miękkim łuku. 

Dobrze dopasowane kosmetyki

Podstawą jest więc dokładnie, wedle wskazań, co do kształtu twarzy, ułożyć brwi. Jak już to zrobimy, możemy ruszyć dalej, podkreślając ich urodę. Dzięki temu, że na rynku dostępnych jest naprawdę wiele różnych kosmetyków koloryzujących do brwi, mamy możliwość, by wybierać między kredkami, cieniami i żelami. Każdy z tych produktów zapewnia trochę inny efekt, więc musimy dopasować to, co będzie nam odpowiadać w 100%. To ważne, aby zaznajomić się dobrze z wybranymi kosmetykami, jak na przykład kredka do brwi, by wprawnie ją używać. Zapewni to świetny wygląd. 

Jak widać, brwi mają ogromne znaczenie w kontekście tego, jak wyglądamy, jak prezentuje się nasza twarz. Ważne więc, aby wyglądały spójnie z kształtem twarzy, były zadbane i odpowiednio wypielęgnowane. Równie istotne jest to, aby dopasować do nich idealne kosmetyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *