Ceny telefonów komórkowych

Telefony w cenieCeny telefonów zmieniają się w bardzo szybkim czasie. Rozkład cen poszczególnych modeli telefonów można porównać z sprzętem komputerowym, im coś jest nowsze tym droższe a jednocześnie z biegiem czasu szybko traci na wartości.

Ceny telefonów – zacznijmy od tego że nowe telefony są zawsze o najwyższych cenach, posiadanie czegoś czego nie mają inni kosztuje. Najnowsze telefony też posiadają nowsze rozwiązania, wiele dodatków i udogodnień dla osoby która go posiada, przez co ich cena wynika także z zaawansowania technologicznego. Głównym składnikiem ceny telefonów jest oczywiście ich wiek na rynku.

To ile możliwości posiada dany telefon także przekłada się na jego cenę. Im więcej telefon ma aplikacji, akcesoriów czy innych przydatnych funkcji tym cena tego modelu także jest większa. Na to ile będzie warty telefon bardzo duży wpływ też ma jego zewnętrzna obudowa – czy jest z tworzywa czy metalowa.

Telefony które posiadają funkcje GPS lub możliwość jej wgrania zawsze są droższe, gdyż można z nich zrobić wielofunkcyjny model już nie tylko służący do wykonywania połączeń. Z nowoczesnych telefonów można zrobić nawigację GPS czy odtwarzacz muzyki.

Coraz bardziej popularną formą jest traktowanie telefonu jako przenośnik danych z komputera czyli PenDrive.

Na ceny telefonów wpływają też trendy, co roku wychodzi wiele nowych modeli telefonów, przez co te najnowsze sprzedaje się po najwyższych cenach. Warto wspomnieć o tym jak szybko telefon traci na wartości.

Telefon traci najwięcej na swojej wartości wtedy gdy już nie jest modelem reklamowym promowanym w sieci. Kolejny krok do straty telefonu na wartości to długość upływu czasu od kiedy była premiera tego modelu.

Następne kroki zmiany ceny telefonu to czy telefon jest używany, uszkodzony, czy wizualnie wygląda inaczej niż nowy. Cena telefonów wynika w największym stopniu z jego wieku i zaawansowania technologicznego. O tym jakie telefony są najkorzystniejsze według ceny i o samych telefonach warto poczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

2 komentarze

  1. Kawik pisze:

    Co dziwne ceny są faktycznie teraz znacznie mniejsze niż kiedyś ale i tak wysokie jak telefon choć trochę lepszy. Ale i tak widać progres w tej dziedzinie. Starsze modele tylko nie tanieją bo je wolą wycofać niż sprzedać znacznie taniej.

  2. Yoske33 pisze:

    A teraz dodam coś śmiesznego, bo powyższy komentarz faktycznie tak było. A obecnie ceny telefonów takich samych są droższe, niż były wcześniej. Swój telefon kupiłem dwa lata temu, a obecnie jest droższy w sklepach niż w czasie kiedy go kupowałem. I teraz tak jest ze wszystkimi smartfonami. Tak ktoś wywołał sztuczny kryzys, aby zawyżać ceny praktycznie wszystkiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *