Chałwa sezamowa o smaku waniliowym od Odra – Opinia

Chałwa odraChałwa sezamowa o smaku waniliowym wyprodukowaną przez firmę Odra. Jest to produkt bardzo słodki o ciekawym składzie, w którym znajduje się jeden element bardzo kontrowersyjny.

Smak chałwy jest całkiem niezły, chałwa sezamowa mogła by smakować jak sezamowa bez dodatku zabarwienia waniliowego – ale to jest kwestia gustu – problemem będzie jednak brak wanilii w składzie – więc jak uzyskano ten smak – sztucznie przez aromaty. Chałwę kupuje się w 100 gramach umieszczoną w estetycznym plastikowym opakowaniu.

Skład chały sezamowej o smaku wanilii Odra: Miazga sezamowa 46,2 % (bardzo fajnie że jest jej tak spory procent), syrop glukozowy (czyli słodzik), cukier (czyli drugi usładzacz), olej roślinny, tłuszcz roślinny utwardzony (składnik kontrowersyjny i szkodliwy – zapycha układ krwionośny przez co mogą być liczne powikłania chorobowe), białko jaja kurzego w proszku, aromat. Może zawierać śladowe ilości orzechów, mleka i lecytyny sojowej.

Warto napisać o wartości odżywczej produktu w jego 100 gramach: Wartość energetyczna 541,7 kacl, białko 9,4 g, węglowodany 57,8 g, cukry 28,7 g, tłuszcz 30,4 g, kwasy tłuszczowe nasycone 5,2 g, błonnik 5,6 g, sód 0,1 g. Jak widać jest bardzo dużo węglowodanów oraz tłuszczu. Nie jest to bynajmniej produkt dietetyczny i trzeba go dawkować.

Smak produktu jest dość dobry, mimo że jego skład nie wskazuje na obcość wanilii. W odczuciu jest bardzo słodka. Ogólnie produkt można wypróbować ale sami go nie polecamy ze względu na składnik – tłuszcz roślinny utwardzony.

Jest to bardzo problematyczny element i możne wpływać na mnóstwo chorób, jeśli będzie się go spożywało z nadmiarem. Naszym zdaniem lepiej wybrać inną chałwę która nie ma w składzie takich problematycznych elementów. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *