Chińskie tortury wodne

Chińska wodaWieki temu Chińczycy wymyślili pewną bardzo prostą torturę. Tortura ta nie sprawiała żadnej krzywdy osobie torturowanej i nie oddziaływa siłą. Jej wykonanie natomiast gwarantowało i nadal gwarantuje osiągnięcie zamierzonych celów na osobie poddanej tej torturze.

Słowo tortura pomimo tego że nikomu nie dzieje się faktyczna krzywda pochodzi od nazwy tego wynalazku czyli „Chińska tortura”. Tortura ma mocne oddziaływanie tylko na umysł człowieka i była stosowana przez cesarskie wojsko.

Warto wiedzieć że Chiny to państwo które znacznie przewyższało rozwojem inne nacje świata, nawet zastosowanie takiej tortury wymagało wiedzy a nie tylko tępej fizycznej przemocy.

Jak działa chińska tortura –  polega ona na bardzo prostej czynności. Chińska tortura są to po prostu kapiące kropelki wody na czoło osoby torturowanej. Na początku może zastanawiać i dziwić że jest to torturą ale zapewnia że jest i to straszną.

Wystarczy że każdy sobie ustawi coś co będzie regularnie kapało na jego czoło kroplami wody. Zwykła osoba wytrzyma około 200 kropel – każda następna będzie doprowadzała do wyczerpania psychicznego. Osoba torturowana w ten sposób ma wzrastające uczucie drążenia głowy przez wodę.

Tortura ta zachowała się do dzisiejszych czasów. Opisana została z tego powodu aby wskazać że ludzkie ciało to nie tylko ból fizyczny ale umysłowy oraz opisany tutaj psychiczny. Tortura wodna zwana chińską torturą działa wyczerpująco na psychikę osoby torturowanej.

Działanie tego jest bardzo szybkie – bo to co łamie człowieka to przecież tylko psychika. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.