Chipsy Crunchips X-cut Solony – Opinia i Test

Chipsy Solone CrunchipsChipsy Crunchips X-cut Solony to produkt firmy Lorenz Snack. Opakowanie mieści w sobie 160 gram produktu – widnieje także informacja, że jest to paczka o 20 gram zwiększonej zawartości względem standardu 140 gram.

Na paczce znajdziemy także krzykliwe slogany typu „Impreza? Zawsze! Podziel się paczką ze swoją paczką” oraz „Wjeżdża Crunchips! Na melanż!” – co najmniej te tekstu są o negatywnym moim zdaniem wydźwięku lub też można nazwać je patologią. Mi coś takiego się bardzo nie podoba.

W dalszej części opakowania też widnieje informacja o gwarancji jakości – kontrolowana jakość produktów, najlepsze składniki oraz bez konserwantów. Chipsy ziemniaczane grubo krojone solone.

Skład Crunchips X-cut Solony: ziemniaki, olej słonecznikowy (32%), sól. Może zawierać gluten i mleko. Skład jak widać jest bardzo prosty to zaledwie 3 składniki. Z reguły chipsy solone mają właśnie takie składniki. Do niego nie można się bezpośrednio przyczepić – choć olej słonecznikowy jest mało odporny na temperatury. Jeśli produkt ten był w nim smażony to może być on mniej korzystny niż oliwa północy którą jest olej rzepakowy – on jest znacznie bardziej wytrzymały na wysokie temperatury.

Średnia wartość odżywcza w 100 gramach produktu: 518 kalorii, tłuszcz 32 gramy w tym kwasy tłuszczowe nasycone 2,3 grama, węglowodany 50 gram w tym cukry mniej niż 0,5 grama, błonnik 4,3 grama, białko 5,4 grama, sól 1,5 grama.

Jak widać są one bardzo kaloryczne i dodatkowo mają dużo węglowodanów co w połączeniu daje produkt pozwalający bardzo szybko przybrać na wadze i zbudować tkankę tłuszczową. Biało w ziemniaku także nie jest pełnowartościowe. Inne chipsy solone także mają podobną kaloryczność i często większą ilość kawasów nasyconych – co jest złe.

W tym produkcie warto zwrócić uwagę na ilość tłuszczu 32 gram na 100 gram – to oznacza że aż 32% wagi tych chipsów stanowi olej – a więc ziemniaki są nim mocno nasączone. Ponad 1/3 zawartości wagowej paczki to przecież olej słonecznikowy co wynika ze składu.

Również warto odnieść się do ceny Crunchips X-cut Solony – jest ona bardzo wysoka. Produkty chipsów solonych pod szyldami sklepów są znacznie tańsze i o większej wadze a więc dużo tańsze. Kształt mogą mieć inny ale tutaj cena jest bardzo wysoka naszym zdaniem.

Czy warto coś takiego nabywać – moim prywatnym zdaniem nie. Nabyłem to tylko do tego artykułu. Szkoda gotówki na jedzenie, jakie nic nie wnosi dla zdrowia a dodatkowo bardzo szybko można od niego przytyć. Nawet będąc bardzo bogatym było by mi szkoda gotówki na jedzenie tak mocno przetworzone a tym bardziej jeszcze w takiej cenie. Zapraszam do wyrażenia własnej opinii oraz następnych tematów i testów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *