Chipsy Lays o smaku papryki – Opinia

Paprykowe LaysChipsy Lays o smaku paprykowym to dość popularny produkt z marki Lays. W smaku faktycznie wypadają one całkiem dobrze, w składzie już mniej się one nam podobają. Cenowo Lays także niestety wychodzą bardzo drogo, płaci się za markę i sam fakt reklamy bo chipsy są bardzo drogie.

Skład Lays o smaku paprykowym: ziemniaki, olej roślinny palmowy, olej roślinny słonecznikowy, preparat aromatyzyjący o smaku papryki na skład którego wchodzą – bułka tarta pszenna, papryka w proszku, cukier, fruktoza, maślanka w proszku z mleka, cebula w proszku, wzmacniacze smaku w postaci glutaminian monosodowy i 5-rybonukleotydy disodowe

następnie nie określone aromaty, aromat dymu wędzarniczego, czosnek w proszku, barwników postaci ekstraktu z papryki, mączka drzewa świętojańskiego i regulatory kwasowości w postaci kwasu cytrynowego i kwasu jabłkowego. Na końcu składu jest sól.

Smak więc wynika przede wszystkim z preparatu aromatyzującego. W składzie najbardziej nie podobają nam się wzmacniacze smaku, które mają liczne sprzeczne i kontrowersyjne opinie.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu w chipsach Lays paprykowych to: wartość energetyczna 517 kcal, tłuszcz 30 g i kwasy nasycone 10 g, węglowodany 52 g z czego cukry to 2,1 g, błonnik 4,6 g oraz białko 6,2 g a na końcu sól 1,2 g. Jest to więc bez wątpienia produkt łatwo tuczący i absolutnie nie dietetyczny z bardzo niską wartością wkładu do niezbędnej zdrowej diety człowieka.

Naszym zdaniem warto wypróbować Lays paprykowe aby samemu ocenić ich smak. Tak czy inaczej wypadają one bardzo drogo i mimo że można określić je jako smaczne, to i tak mają pustą wartość dla zdrowia jak i zbyt wysoką cenę. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *