Chipsy Lays Prosto z Pieca solone – Opinia

Lays solone z piecaChipsy Lays z serii Prosto z Pieca to linia produktów chipsów pieczonych. Naturalne i solone oznacza to, że w nie mają one innego smaku niż naturalny ziemniaczany z dodatkiem soli. Producent pisze, że dzięki pieczeniu a nie smażeniu mają one do 70% mniej tłuszczu.

Składniki Lays Prosto z Pieca: płatki ziemniaczane (61%), skrobia, olej roślinny, cukier, mąka pszenna, emulgator w postaci lecytyny sojowej, glukoza oraz sól. Jak widać w składzie nie ma elementów kontrowersyjnych ani uważanych za szkodliwe.

Jednakże warto wspomnieć że jeszcze lepsze w składzie występują także inne chipsy, mniej znanych producentów. Także w smaku naszym zdaniem przykładowo Top Chips z Biedronki naturalne solone są lepsze od Lays.

Wartość odżywcza w chipsów Lays 100 gramach produktu: wartość energetyczna 420 kcal, tłuszcz 11 g w tym kwasy nasycone 1,5 g, węglowodany 74 g w tym cukry 8 g, błonnik 4 g, białko 5 g praz sól 1,6 g.

W smaku wypadają one całkiem dobrze, ale jak pisaliśmy wyżej są od nich lepsze inne produkty, tego samego typu naszym zdaniem zarówno w smaku jak i składzie. Cenowo niestety są okropnie drogie – nie rozumiemy skąd bierze się ich bardzo wygórowana cena.

Naszym zdaniem jest to produkt warty wypróbowania ale także jak i w przypadku innych chipsów nie powinno się ich spożywać w nadmiarze, znacznie przyspieszają tycie. Najbardziej nie podoba nam się zbyt mocno wygórowana cena za produkt tego typu – powinny być dużo tańsze. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.