Chipsy o smaku paprykowym z Tesco – Opinia

Paprykowe tesco chipsyPaprika Chips to nazwa produktu jaki można nabyć specjalnie produkowanego dla marketów Tesco. Jest to produkt warty ocenienia.

Opakowanie tych ziemniaczanych chipsów o smaku paprykowym można uznać za mało atrakcyjne względem konkurentów – nie ma na sobie licznych kolorów i błyszczących elementów, ale to przecież nie paczka stanowi jakość produktu.

Składniki wspomnianych chipsów wcale nie są takie złe, aczkolwiek posiadają też czarne charaktery, w samym smaku są dość przyzwoite, co zdecydowanie może cieszyć.

Składniki Chipsów paprykowych z Tesco: ziemniaki, olej rośliny, posypka na skład której wchodzą: sól, substancja wzbogacająca smak i zapach a mianowicie Glutaminian sodu (co nie cieszy, że się znalazło na tej liście – jest to wzmacniacz smaku o kontrowersyjnych właściwościach, może powodować nadpobudliwość i ADHD gdy spożywa się go w nadmiarze), cukier, papryka w proszku, skrobia ryżowa, cebula w proszku, czosnek w proszku, pietruszka, regulator kwasowości w postaci kawsku cytrynowego, barwnik jakim jest ekstrakt z papryki oraz laktoza.

Jak widać skład nie jest taki zły, ale także nie niesie za sobą niczego specjalnie zdrowego dla organizmu. Glutaminian sosu powinien być wyeliminowany jeśli producentowi zależy na jakości.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu chipsów paprykowych z Tesco to: Wartość odżywcza 540 kcal, białko 6,6 g, węglowodany 49 g w tym cukry 3,3 g, tłuszcz 35 g w tym kawasy tłuszczowe nasycone 16,8 g, błonnik 6,4 g, sód 0,6 g oraz sól 1,5 g.

Produkt ten ma bardzo wysokie normy tłuszczów w tym kwasów tłuszczowych nasyconych. Jest on absolutnie nie dietetyczny – osoby z problemami z nadwaga powinny go raczej omijać.

Poszczególne chipsy są cienkie bez karbowania, ich wielkość jest mieszana – trafiają się naprawdę duże okazy. W smaku są dość słone ale o wyraźnym smaku paprykowym. Względem produktów firmowych jakie można dostać w innych sklepach wypadają całkiem nieźle, pod względem smaku, także składu mimo że nie jest on za  zdrowy. Paczka zawiera 200 g produktu.

Naszym zdaniem jest to produkt ogólnie średniej jakości względem składu. Można by w nim znacznie poprawić składniki – pamiętać jednak należy, że inne bardziej rozpoznawalne marki produktów niekoniecznie są od niego lepsze pod względem zdrowia. Produkt jest warty wypróbowania i ocenienia go samemu.

Jeśli ktoś dba o zdrowie i linie to zdecydowanie byśmy odradzali takie pożywienie – jest mocno tuczące bez jakiegoś konkretnego pozytywnego wpływu na samo zdrowie. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Drowka pisze:

    To były jedne z lepszych Chipsów jakie jadłam. Mimo że marki tesco to były naprawdę dobre. Fajnie robione choć bez zbyt zdrowego składu. Mimo wszystko w smaku były spoko. Szkoda, że tesco pada lub padło w polsce. U mnie nie ma już ani jednego ich sklepu a było ich wcześniej 3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *