Chipsy solone Top Chips – Opinia

Chipsy soloneChipsy solone o nazwie Top Chips to produkt jaki można nabyć w marketach Biedronka. Nie posiadają one dodatkowego smaku, jest to standardowy cienko skrojony ziemniak bez karbowania z dodatkiem soli.

Przykładowa paczka mieści w sobie około 140 gram produktu. Smakowo wypadają one całkiem sympatycznie – choć jest to kwestia gustu.

Skład Top Chips Solone: ziemniaki, olej roślinny i sol 1,3 %. Jak widać skład jest bardzo prosty i nie ma w sobie kontrowersji.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu to: energia 520 kcal, białko 7 g, węglowodany 50 g w tym cukru 0,8 g, tłuszcz 32 g w tym kwasy nasycone 15 g, błonnik 4,8 g oraz sód 0,68 g. Producent określa produkt jako 5 sugerowanych porcji po 30 g. Jak widać jest spory indeks kwasów nasyconych oraz energetyki.

Naszym zdaniem jest to produkt ciekawy, nie można powiedzieć że wnosi coś bardzo pozytywnego pod względem zdrowia, gdyż jest to żywność przetworzona. Jednakże od czasu do czasu skosztowanie tego produktu nie powinno stwarzać żadnych problemów pod względem zdrowia.

Cenowo produkt wychodzi interesująco, jest on droższy niż te chipsy o jakiś smakach – to kolejny produkt jaki jest droższy zdrowszy od innych z półek sklepowych. Naszym zdaniem cena jest mocno wygórowana – choć jest ona podobna jak produkty tego typu u konkurencji.

Na pewno od czasu do czasu można go spróbować bez obawy o jakieś konsekwencje. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *