Chipsy ziemniaczane solone z Tesco – Opinia

Tesco paprykowe chipsyChipsy ziemniaczane solone marki Tesco to produkt tworzony specjalnie z myślą o tych marketach. Przykładowa paczka mieści w sobie 200 gram produktu. Opakowanie standardowe może nie zachwycać szatą graficzną – gdyż jest bardzo proste i skromne, choć nie może być to uznawane za wadę.

W smaku prezentują się one całkiem przyzwoicie, podobnie wychodzą pod względem ceny, są tańsze od większości tego typu produktów firm konkurencyjnych.

Skład chipsów ziemniaczanych solonych marki Tesco: ziemniaki, olej roślinny, sól 2%. Jak widać skład jest prosty i nie ma w sobie nic szkodliwego w takich ilościach.

Wartość ożywcza w 100 gramach produktu: energia 540 kcal, białko 6,6 g, węglowodany 49 g w tym cukry 3,3 g, tłuszcz 35 g w tym kwasy nasycone 16,8 g i nienasycone 14,7 g, błonnik 6, 4 g i sól 1,6 g. Jest wysoka zawartość energetyczna oraz tłuszczy – typowe dla chipsów, co nie jest za korzystne dla zdrowia.

Naszym zdaniem jest to pozycja typowa dla tej klasy produktów. Nie charakteryzuje się ona niczym szczególnym poza dość korzystną ceną na tle konkurencji.

Po za tym standardowo nie są one niezbędna dla zdrowia a mogą być szkodliwe jeśli korzysta się zbyt często z tego typu pożywienia. Warto spróbować ich samemu, aby wyrobić sobie własne zdanie. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.