Cholinex Intense na ból i zapalenie gardła – Opinia

Lek na gardłoCholinex Intense to tabletki do ssania działające objawowo na ból i zapalenie gardła. Działanie tabletek pomaga zwalczyć objawy różnych dolegliwości zlokalizowanych w gardle.

Cholinex nie jest produktem leczącym przyczyny lecz likwidującym objawy choroby w czasie przyjmowania preparatu.

Paczka cholinexu składa się z 10 do maksymalnie 24 tabletek. Tabletki występują w różnych smakach (np. miodowo – cytrynowy, jeżynowy). Całość można określić jako przyjemną w smaku – wielkością przypominają typowe dropsy.

Tabletki Cholinex Intense zawierają działające miejscowo, przeciwbakteryjnie i znieczulająco heksyloryzorcynol oraz chlorek benzalkoniowy. Tabletki stosuje się tylko w przypadku objawów bólu gardła i dolegliwości związanych z gardłem.

Tabletki zawierają około 1,2 g sacharozy oraz 1,2 g glukozy – to ważna informacja dla cukrzyków. Cholinexu nie podaje się dzieciom poniżej 7 roku życia. Tabletki dawkuje się dla dorosłych oraz dzieci powyżej 12 lat – 1 co trzy godziny i nie więcej niż 4 na dobę.

Cholinex Intense jest dostępny opakowaniach po 10, 12, 16, 20 i 24 tabletki. Wygląd koloru tabletki jest zależny od jej smaku. Lek jest produktem firmy z Wielkiej Brytanii.

Cholinex Intense jest skuteczny do uśmierzania objawów problemów gardłowych, jednakże nie leczy przyczyn wystąpienia dolegliwości. W przypadku objawów bólu i zapalenia gardła tabletki działają bardzo dobrze, jednakże nie leczą przyczyn wywołanego stanu.

Tabletki można polecić na przejściowe dolegliwości. Jeśli po ich stosowaniu problem z gardłem nie ustępuje, zalecamy skontaktowanie się z lekarzem lub wybranie środków o charakterze leczniczym a nie objawowym.

Tabletki z punktu widzenia likwidowania objawów oceniamy bardzo dobrze, z punktu leczenia przyczyn objawów lek jest nieskuteczny, gdyż działa tylko na objawy. Polecamy go tylko w przejściowych stanach bólu lub zapalenia gardła – w innych wypadkach warto wybrać prawdziwe leki  działające doraźne a nie tylko objawowo. Zapraszamy do przeczytania pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Eryk pisze:

    O tym środku mogę powiedzieć zdecydowanie jedno ale jak prawdziwe – on nic nie daje i niczego nie leczy. Coś co działa objawowo nie leczy i nie rozwiązuje problemu. To medialny totalny wydatek pieniędzy na darmo. Zdecydowanie lepiej kupić sobie zioła i pić napary na ich bazie. Będzie o wiele zdrowiej a co więcej będzie skuteczniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *