Ciekawostki i fakty o Kobietach

Fakty i ciekawski kobietKobiety są wyjątkowe, dlatego dotyczy ich wiele różnych ciekawostek oraz niesamowitych faktów. Bez wątpienia można powiedzieć, że każda jest inna pod wieloma względami – choć większość spośród nich łączną podobne cechy i zachowania.

Warto więc przybliżyć kilka największych ciekawostek dotyczących właśnie płci pięknej.

1. Według naukowców kobieta teoretycznie wypowiada około 7 tysięcy słów dziennie, to o 5 tysięcy więcej niż średnia facetów. Inni mówią, że Kobieta średnio wymawia około 20 000 słów na dzień, podczas gdy wtedy facet maksymalnie około 7 tysięcy. Wydaje się być to jednak mocno uzależnione od zawodu oraz rodzaju spędzenia czasu wolnego.

2. Kobiety mają trochę więcej stawów w dłoniach niż mężczyźni – powinny być lepsze więc w pracach manualnych.

3. Panie faktycznie mrugają dwa razy częściej niż mężczyźni – może to kokieteryjne znaki.

4. Kobieta znacznie prędzej zaufa komuś, kto przytuli ją choćby na 15 sekund. Tak wynika z badań ankietowych.

5. Według badaczy spędzają one przed lusterkiem 120 godzin rocznie, to o kilkanaście razy więcej niż facet.

6. Kobiety chciałyby, żeby mężczyźni czytali w ich myślach i robili to, czego sobie zażyczą. Z reguły nie pojmują braku ich zrozumienia i przewidywania potrzeb jakie wymyśliły. Niestety Panie nie mówią wprost czego oczekują, często jest to oczekiwanie jakieś interakcji od faceta z jego domysłu. Prawie zawsze bez oczywistego przekazu łatwego do zrozumienia.

7. Kobiety z reguły nie drapią się po głowie, kiedy się zastanawiają – nie chcą zdradzić, że czegoś nie wiedzą i dodatkowo psuć sobie fryzury.

8. Kobiety teoretycznie są bardziej zaradne od facetów – znacznie szybciej odnajdują się w nowych sytuacjach. Szczególnie gdzie konieczne jest działanie – choć niekoniecznie dokładnie przemyślane. Nie mylić tego z prowadzeniem auta.

9. Gdy kobieta ziewa, niemal zawsze zakrywa usta otwartą dłonią. Nigdy pięścią, co czynią często faceci.

10. Spędzają one około 5 razy więcej czasu na zastanawianiu się co ubrać, niż mężczyzna – choć inne źródła podają że zajmuje im to nawet 10x więcej czasu.

11. Pierwszy raz święto kobiet obchodzono 28 lutego 1909 roku w USA.

12. Prawie dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn kończy studia – ale nie jest to przejaw większej inteligencji czy parcia na naukę. Kobiet jest po prostu więcej. Drugim kluczowym aspektem jest to, że kobiety szukają w przyszłości lekkiej pracy a nie ciężkiej. Kolejnym aspektem jest to, że wiele uczelni pomimo wcześniejszych założeń dodatkowo punktują kobiety.

13. 40% kobiet uważa, że pośladki to ich ulubiona część męskiego ciała – choć często słychać również podziwianie torsu. Dla kobiet mimo wszystko jest także bardzo ważny wzrost faceta, jest on jednym z ważniejszych czynników – oceny mężczyzny czy jest atrakcyjny.

14. Przeciętnie kobieta spędza ok. 8 lat w ciągu swojego życia na chodzeniu po sklepach. Jest to jednak tylko szacunkowa wartość.

15. Podobno 92% kobiet całuje z zamkniętymi oczami – warto to sprawdzić.

16. Podobno 80% kobiet pyta o rzeczy, na które zna już odpowiedź. Dlatego też mężczyźni powinni od razu przyznawać się do wszystkiego, lub udawać amnezję. Ten punkt jak i wiele innych opiera się na badaniach ankietowych. Nie jest to w końcu wiedza ścisła, ani tym bardziej możliwa do zbadania naukowego – tylko statystycznego.

17. 19 z 20 kobiet najbogatszych kobiet na świecie zawdzięcza swój majątek swoim mężom lub swoim ojcom. Co więcej wśród naukowców wyższego stopnia, dominują niemal sami mężczyźni. Tak samo prawie sami faceci mają prawa patentowe na świecie. Jak widać punkt 12 ma silne odzwierciedlenie, w przyczynach studiowania większości kobiet.

18. Podobno przeciętny czas trzymania przez kobietę czegoś w tajemnicy to 47 godzin i 15 minut. Jest to także tylko oszacowanie czasu na bazie ankietowej.

19. Panie uśmiechają się w ciągu dnia średnio 62 razy podczas gdy mężczyźni tylko 8 – jest to tylko skala porównawcza.

20. Niewiasta teoretycznie nigdy nie ściąga koszulki ciągnąc ją za kołnierzyk.

21. Kobieta zawołana na ulicy najczęściej odwróci tylko głowę. Mężczyźni zaś, z powodu mniej giętkiej szyi, odwracają się cały.

22. Podczas stosunku kobiety myślą często nad tym, czy ładnie wyglądają – warto więc je zapewniać że tak.

23. Jeśli poprosi się mężczyznę o pokazanie dłoni, to wyciągnie je wewnętrzną stroną do góry. Kobieta teoretycznie pokaże zewnętrzną stronę, by zaprezentować też manicure i biżuterię.

24. Panie nie lubią mieć wolnych rąk, dlatego zawsze zabierają ze sobą torebkę. Często trzymają też w dłoniach książkę albo kwiatek.

25. Płeć piękna najpierw założy bluzkę, a dopiero potem spodnie. W tym rękawiczki założy jeszcze przed wyjściem na ulicę.

26. Aż 40% kobiet rozważa zostawienie chłopaka, gdy jej znajomi go nie lubią – warto więc na początku znajomości być jednak lubianym. Kobiety są silnie hipergamiczne. To powinno dawać do myślenia.

27. Badania wykazują, że Panie interesują się mężczyznami, którzy część garderoby mają w kolorze niebieskim – szczególnie chodzi o górne okrycie ciała.

28. W świecie randek online najczęściej boją się one, że spotkają mordercę. Mężczyźni boją się jedynie, że będzie gruba lub innym facetem.

29. Panie są bardzo pamiętliwe. Potrafią wrócić do spraw, które rozegrały się nawet kilka miesięcy wcześniej, a nawet lat. W czasie kłótni używają średnio 5 argumentów. Potrafią w sprzeczce wyciągać argumenty sprzed wielu lat.

30. Ponad 48 proc. kobiet udaje orgazmy – może to znak aby Panowie starali się znacznie bardziej. A może jest to spowodowane myśleniem o księciu, takim jak z baki (czyli kreowanym w mediach).

31. Serce ich szybciej bije od męskiego.

32. Kobieta widzi więcej kolorów od faceta i znacznie więcej ich odcieni a nawet często trochę inaczej same barwy.

33. Przygotujcie się że zawsze będę zadawać pytania, które nie mają właściwej odpowiedzi, starając się złapać faceta w pułapkę poczucia winy – zadają czyli pytania jakie są ślepe bez dobrej odpowiedzi.
34. Nasze bohaterki żyją sporo dłużej niż mężczyźni – dlatego jest ich ostatecznie więcej – ale gównie w wieku babcinym.

To wszystko. Jak widać jest to duży zbiór zadziwiających faktów o paniach, zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 5 / 5. Ilość ocen: 1

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

6 komentarzy

 1. Dominika pisze:

  Poproszę o źródła tych “faktów”, szczególnie 14, 18, 25, 26, 27 czy 28. Dawno nie czułam takiej żenady, czytając coś w internecie na stronie, której twórcy piszą o sobie “Staramy się publikować wartościowe treści z różnych dziedzin”.

  1. Andrzej Kupiec pisze:

   Wydaje mi się, że to są przecież zbiory z badań amerykańskich uniwersytetów. Wyszukanie takich informacji (badania dotyczą większości ankietowanych) zajmuje niewiele czasu. Z reguły to się pokrywa z większością reakcji u Pań – które przedstawiły w ankietach. Oczywiście o ile nie kłamią w ankietach, jak na przykład wtedy gdy jest pytanie o partnerów seksualnych. Wtedy zgodnie z badaniami w Richmond najczęściej kłamią.

 2. Sevico pisze:

  Kobiety jak i faceci są podobni choć całkowicie różni. Faceci mają swoje kanony postępowania jak i socjologicznego postępowania. Kobiety swoje. Faceci mają umysły prawie zawsze logiczne i uporządkowane rozwiązywanie zadań – umysł nastawiony na rozwiazywanie problemów. Kobiety umysł myśli chaotycznej, bardziej oparty na emocjach i możliwości prowadzenia wielu zadań jednocześnie.

  Facet szuka najszybszego rozwiązania problemu lub najlepszego pod jakimś względem. Kobieta często będzie wolała rozmawiać o problemie i co z niego wynika oraz jak on wygląda. Oczywiście to tylko syntetyczne przyporządkowanie na bazie jedynie próby statystycznej.

 3. Anna M. pisze:

  Dlatego zawsze twierdzę, że kobieta i facet się uzupełniają. Skupiają się na innych rzeczach, inaczej podchodzą do tych samych elementów. Uzupełniają swoje działanie aby było kompletne – czy nawet kompleksowe. Dlatego też są tarcia między kobietami a facetami i sprzeczki. Bo inaczej tworzą priorytety i warzenie tych samych zagadnień.

 4. OlaV42 pisze:

  Brakuje tutaj tego jednego, kobiety są Hipergamiczne. Zawsze wolą i szukają kogoś wyżej w dowolnej drabinie społecznej i dla nich jest to istotny aspekt. Dlatego punkt porzucenia faceta, jeśli towarzystwo nie zaakceptuje jest często możliwy. Hipergamia u facetów bardzo rzadko wysypuje, a u kobiet jest psychicznym standardem automatyki mózgu. Bo tak wykształciła to ewolucja. Dlatego też kobiety często wolą osobno bad bojów – bo to znowu instynkt, że taki będzie dawał poczucie bezpieczeństwa. Choć potem i tak kończą z ciepłą kluską, bo bad boy je olewa – inaczej nie był by bad.

 5. 7 milionów słów dziennie – jedynie?
  “Kobieta średnio wymawia około 20 000 słów dziennie, podczas gdy facet jedynie do 7000 tysięcy.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: