Ciśnieniowy Ekspres do kawy Zelmer Piano 13Z014 – Opinia

Ekspres do kawy PianoEkspres ciśnieniowy do kawy firmy Zelmer o nazwie Piano model 13Z014. To produkt warty uwagi, tym bardziej że można go nabyć w dość atrakcyjnej cenie.

Jego wykonanie można określić jako średniej jakości, na skład komponentów wchodzi tworzywo sztuczne, aluminium oraz metal. Moc ekspresu to 1250 W, jest on sterowany mechanicznie – ręcznie.

Ciśnienie pomby wynosi 15 barów. Posiada gumowane nóżki antypoślizgowe oraz zdejmowany pojemnik na wodę, który ma pojemność 1,2 litra. Kratkę ociekową także można zdejmować i wymieniać. Posiada również możliwość parzenia kawy w saszetkach i dyszę do spieniania mleka dającą gorącą parę.

W zestawie są 3 wkładki do typów parzenia kawy – dla dwóch osób, jednej i na kawy w saszetkach. Posiada możliwość nalewania do jednej lub dwóch filiżanek jednocześnie. Także posiada funkcję wylewania warzącej wody do przykładowo parzenia herbaty. Posiada również wskaźnik poziomu wody.

W zestawie jest miarka do kawy oraz tym samym urządzenie do ubijania kawy w wkładkach. Występuje on w kilku kolorach – czerwony, czarny i brązowy. Warto o nim wspomnieć, że dość głośno pracuje podczas parzenia kawy.

Największe wady to dość słaba jakość wykonania – za dużo tworzywa sztucznego, często nierównomierne nalewanie kawy z dwu dysz, duży hałas podczas pracy, lampki kontrolne potrafią się zepsuć, potrafi złapać nieszczelność zbiornika wody, szybkie wycieranie się kratki ociekowej. Grafiki na klawiszach łatwo się wycierają, z dyszy pary często kapie też i woda.

Zalety to dość ładny wygląd, atrakcyjna cena, prostota obsługi, łatwość w utrzymaniu czystości oraz niewielki rozmiar.

Naszym zdaniem Zelmer Piano 13Z014 jest to ciekawy produkt lecz o niskiej jakości wykonania oraz wykończeń. Mimo wszystko jego atrakcyjna cena pozwala posiadać takie urządzenie do parzenia kawy wielu osobom, co może ułatwiać życie oraz ewentualnie ulepszać smak kawy.

Ekspres ten posiada niestety wiele niedociągnięć i elementów potrafiących się psuć. Mimo wszystko można ocenić go na ocenę dostateczną bo jego wspomniane defekty nie są krytycznymi. Ogólnie jest to całkiem sympatyczna maszyna niestety posiadająca własne humory. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: