Co dają linki Nofollow dla strony internetowej

Linki do stronyLinki do strony z atrybutem Nofollow to specjalny rodzaj odnośników jakie mogą prowadzić do strony lub być elementem linkowania wewnętrznego witryny.

Z punktu widzenia pozycjonowania strony przez użycie linków zewnętrznych czyli backlinków do strony internetowej mają one marginalne znaczenie – aczkolwiek jednak jakieś posiadają.

Nofollow z punktu widzenia pozycjonowania faktycznie nie przenoszą mocy dla witryny a tym samym nie wpływają bezpośrednio na wysokość w wynikach wyszukiwania.

Zezwala na ten typ linkowania Google co do płatnych linków – więc oczywiście nie mogą one wpływać na pozycje stron. Natomiast mogą zapewniać one jakiś stopień naturalności w profilach linków do witryny.

Także ten typ linków jest wartościowy dla użytkowników, jacy mogą wejść bezpośrednio przez nie na daną stronę szukając treści jakie sugeruje ten link. Warto się zastanowić czy jest sens zdobywać linki tego typu – wydaje się że pod względem pozycjonowania mają one bardzo znikome lub żadnego znaczenia.

Natomiast mogą się przydać tylko do zwiększenia profilu linków, geolokalizacji strony oraz dla faktycznych użytkowników stron gdzie dane linki występują. Mogą teoretycznie także przenosić trust czyli moc jakości witryny, czy jak kto wili jej zaufania – aczkolwiek to wskaźnik legenda trudny do oszacowania w realiach pozycjonowania.

Linki do strony Nofollow na pewno jej nie zaszkodzą i mogą mieć drobny wpływa na jej lepsze postrzeganie przez algorytm wyszukiwarki.

Natomiast ze względu na pozycjonowanie docelowe a nie link przydatny bezpośrednio dla użytkowników internetu tego typu odnośniki mają niestety całkowicie marginalne znacznie. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

2 komentarze

  1. Semir pisze:

    Raczej dają głównie ruch jeśli są eksponowane, w innych wypadkach moim zdaniem nic nie dają. Już pomijam te naturalne typy tylko sam fakt wartości dodanej. Tak czy inaczej warto je mieć, często z nich jest więcej ruchu niż z tych przekazujących.

  2. Take Care pisze:

    jeśli to nic nie kosztuje to przy okazji można pozyskać taki link, być może ktoś kiedyś trafi na naszą stronę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: