Co daje trenowanie sztuk walki

Trenowanie sztuk walkiTrenowanie dowolnych sztuk walki wschodnich jest czymś więcej niż tylko lekcją samoobrony. W nauce walki prawie nigdy nie chodzi o samą walkę ani jej poszukiwanie. Prawie wszystkie sztuki walk wschodnich opierają się na zasadach budowy ducha i zrozumienia siebie oraz dążenia do prostoty i równowagi.

W wschodnich sztukach walki istnieje pewna reguła która jest zależnością. Głosi ona że osoba szukająca walki lub tego aby poczuć się lepszą od innych nigdy nie posiądzie wtajemniczenia w sztukach walki ani nie zdobędzie tytuły mistrzowskiego.

Osoba która jest bardzo zaawansowana w walkach wschodu nigdy nie chwali się umiejętnościami ani praktycznie prawie nigdy ich nie wykorzystuje – osoby teraz myślące to po co jej te umiejętności, właśnie pewnie nigdy by nie osiągnęły tego stopnia wtajemniczenia i poziomu samodoskonalenia własnego JA.

Każda osoba mająca pobudki inne niż harmonia i dobroć odpada na pierwszych szczeblach poznawania jej tajników gdyż nie wytrzymuje tego że: aby coś osiągnąć nie należy tego pożądać. Nie ma na świecie takich przypadków jak ktoś co zaczyna ćwiczyć dowolną sztukę walki staje się nawet po 5 latach kimś dobrym w danej walce, nie ma on jeszcze żadnych umiejętności.

Walka w pierwszych latach opiera się na treningu ciała a nie umiejętności walczenia i obrony, tylko na zrozumieniu że walka jest bez czci. Mistrzowie sztuk walk wolą uciec gdy by nastrzępiło starcie niż bezproblemowo obezwładnić przeciwnika i taka jest idea walk wchodu. Walka następuje tylko gdy nie ma już wyjścia.

Trening walki sztuk wschodnich nie może być porównywalny do boksu i jego podobnych, to zupełnie inna dziedzina – w boksie chodzi o wzbudzenie w sobie agresji aby starać się zetrzeć przeciwnika bez poznania kim on jest i co nim powoduje.

Walki wschodu uczą szacunku do każdego bez względu na to w jakich okolicznościach się spotyka oraz wszelkiej próby rozwiązania bezkonfliktowego nie ustępując z własnego stanowiska. Sztuki walki uczą harmonii i zrozumienia siebie oraz tego że tak naprawdę są rzeczy ważniejsze niż duma.

Trenowanie tych sztuk walki daje także ogromną sprawność fizyczną w posturach ciał po których ciężko się spodziewać danych ruchów. Zwiększa naszą szybkość oraz wytrzymałość. Percepcja poprawia się w bardzo dużej mierze i zaczyna się dostrzegać tego co wcześniej było niewidoczne.

Daje ona poczucie bezpieczeństwa ale jeszcze bardziej poczucie harmonii i wewnętrznego ułożenia samego siebie w sobie. Pamiętajmy że uczymy się tego nie po to aby pokazywać co umiemy ale po to by coś umieć – zresztą ci co zaczną sami zrozumieją o czym mowa. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: