Co daje ubezpieczenie przesyłki paczki pocztowej na 50 000 zł

Od długiego czasu zastanawiam się co daje ubezpieczenie paczki pocztowej na 50 000 zł na Poczcie Polskiej. W opcji wysyłania paczek kurierem pocztowym lub w samej placówce mamy do wyboru ubezpieczenie i zdeklarowaną wartość. Wartości nie trzeba podawać jak się wybierze ubezpieczenie 50 tyś zł.

I tutaj rodzi się pytanie, jak ubezpieczy się tak paczkę to czy gdy ona zaginie lub zostanie zniszczona poczta mi wypłaci taką kwotę? Znając ich działanie to pewnie nic nie odstanę lub jakiś marny grosza a sama nazwa sugeruje, że przy zaginięciu przesyłki powinienem otrzymać taką kwotę na jaką została ubezpieczona czy dobrze rozumiem?

Jeśli ubytek jest paczki to jest jakaś wartość umniejszona ale jeśli ona ginie to już nie ma żadnej wartości a więc ubezpieczenie powinno wynosić 50 tyś. Tylko że tutaj pojawia się spory problem – poczta pewnie ma co do tego regulamin, swoje kruczki swoje druczki i ostatecznie pewnie wyjdzie z tego parę setek.

Samemu miałem tylko raz sytuację że otrzymałem odszkodowanie od poczty i nie było one takie jakie powinno być moim zdaniem.

Te ubezpieczenie pięknie brzmi i sam jestem ciekaw co się stanie jak zaginie jakaś paczka – bo mi trudno uwierzyć w te odszkodowanie jakie się deklarują. Poczta Polska to w zasadzie relikt dziadostwa i oszustwa a przynajmniej ja ich tak postrzegam.

Ale też sprawa 2 – dopłacasz do paczki bodajże 1 zł więcej za ubezpieczenie na 50 000 zł więc czemu nie, w razie czego będzie o co się szarpać. Korzystać warto bo zet nie jest spory a może akurat coś z tego się sypnie. Zadałem takie pytanie na kontakt do poczty – jak dopiszę to dopisze tutaj co oni powiedzą.

Także myślę iż poczta się wycofa jak przyjdzie jakież zagubienie paczki, że nie da odszkodowania takiego jakie się deklarowało i za jakie się zapłaciło. Na pewno mają już rozległy regulamin gdzie jest pełno wykrętów aby tylko dać jak najmniej lub wcale. To jest poczta przecież, tam zawsze jest byle jak.

Poczta mi odpisała że ogólnie stosuje się ich regulamin https://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2017/05/OWU-Przesy%C5%82ek-pocztowych.pdf z jakiego jasno wynika że wielkie gówno się dostanie bo sami sobie oszacują wartość przesyłanej rzeczy.

Jak ubezpieczyłeś paczkę na 50 000 zł a przesyłałeś w niej pudełko zapałek to dadzą tobie równowartość pudełka zapałek nawet jeśli było one dla Ciebie najważniejsze na świecie z jakiegoś powodu i dlatego ubezpieczyłeś je tak wysoko. Poczta to złodziejskie nasienie – przynajmniej ja je tak od dawna postrzegam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *