Co jeść na wycieczkach rowerowych

Na rowerach co jeśćNa wycieczki rowerowe warto wybierać pożywne i zdrowe pokarmy. Jest ich całkiem spora ilość więc każda osoba znajdzie coś dobrego dla siebie.

Przede wszystkim warto skupić się na tych pokarmach jakie powinny stanowić około 80% diety człowieka – czyli warzywa i owoce oraz także warto mieć na uwadze słodycze jakie dadzą nam szybciej porcje cukrów.

Na samym wstępie warto polecić na wszystkie wyprawy taki owoc jak banan – jest on bardzo gęsty odżywczo oraz mocno kaloryczny. Zapewni on nie tylko najedzenie się ale i doda sporą dawkę energii do wykorzystania na takich wycieczkach, a co więcej jest bardzo zdrowy.

Innym typowym i dobrym pokarmem mogą być owoce bardziej wodniste, jakie też zapewniają duży procent nawodnienia organizmu – ogórki, marchew oraz jabłka, gruszki i tego typu owoce lub warzywa. Są one bardzo dobrym rozwiązaniem na wszystkie typy wypraw – ale nie powinny stanowić jedynego pokarmu.

Warto także mieć na uwadze słodycze – tutaj głównie dotyczy to batonów, jakie dają dużą dawkę energii – głównie poprzez ich spore ilości cukrów. Słodycze raczej nie powinny być jedynym pokarmem na wycieczkach ale mogą być uzupełnieniem.

Także można zabierać ze sobą zwykłe kanapki z czymś pożywnym. Raczej nie będzie wskazane same suche pieczywo – one nie daje tyle energii aby było wartościowe ani nie są najzdrowsze. Warto posiadać na wyprawach także chusteczki jednorazowe dezynfekujące lub płyny i żele tego typu – aby przed jedzeniem oczyścić ręce.

Wycieczki rowerowe w zasadzie pod względem pożywienia niewiele się różnią od typowego schematu żywieniowego – kwestią jest tylko miejsce i trudność przewożenia danych typów pożywienia. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.