Co jest ważne przy wyborze smartfona

Wybór smartfonaPrzy wyborze telefonu w postaci Smartfona należy szczególnie wystrzegać się takich modeli, jakie nie spełniają już oczekiwań technicznych.

Niestety w większości sklepów bardzo duża część towarów to stare smartfony jakie te punkty handlowe chcą wyprzedać po nadal wysokich cenach, mimo że to są już urządzenia nie nadające się niemal do niczego.

Najczęstszym problemem są oczywiście zbyt słabe parametry techniczne starszych telefonów jak i uwaga co ważne – także nowych modeli jakie mają zastosowane totalnie słabe parametry sprzętowe. Należy zwracać szczególną uwagę na takie czynniki jak wielkość taktowania procesora oraz czasami także ilość rdzeni (niektóre aplikacje wymagają więcej niż 4 rdzeni). Najpilniej wystrzegać się telefonów mających mniej rdzeni procesora o taktowaniu do 1,2 Ghz niż 4 sztuki.

Kolejny ważny czynnik to pamięć RAM – jeśli smartfon ma go mniej niż absolutne minimum czyli 512 to absolutnie nie warto go nabywać. Najlepiej jak mają one oczywiście od 1 GB w górę – ale dopuszczalne minimum to na androida 512 MB – z czego mało co na tym będzie działało płynnie.

Bateria w urządzeniu także gra ogromną rolę – szybkość uciekania energii jest oczywiście uzależnione od wielu czynników, mocy procesora jak i wielkości ekranu – pomijamy uruchomione aplikacje bo nie wynikają ze sprzętu.

Kolejny bardzo istotny czynnik w telefonach jakich nie warto wybierać to oczywiście jakość matrycy – dobrze gdy zagęszczenie pikseli jest jak największe, aby nie widać było na ekranie ząbków a tylko płynny obraz. Zagęszczenie nie powinno być mniejsze niż 200 PPI. Także rozdzielczość ekranu ma znaczenie – na 4 cale to minimum 400×800 pikseli ale im więcej tym oczywiście lepiej.

Kolejny czynnik to jakość aparatu – jeśli matryca ma mniej niż co najmniej 5 mega pikseli to z reguły zdjęcia będą słabej jakości. Oczywiście liczy się też jakość soczewki i matrycy – ale czynnikiem takim ogólnym może być ilość pikseli. Jeśli ktoś może dodać jeszcze jakieś istotne cechy smartfonów jakich nie warto kupować to zapaszmy do napisania tego w komentarzu.

Pamiętajmy że telefon to urządzenie jakie nabywa się z myślą używania przez dłuższy czas, dlatego warto wybierać te lepsze technicznie modele a nie łapać się na lep – czyli najtańsze ale nie dające żadnych szerszych możliwości użytkowania. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Kamil

    Ja bym dodał unikanie firm krzaków, tych jakie nic nie znaczą i nie mają nawet sensownego serwisu. Nawet taki MyPhone wydaje się ciekawy a okazuje się że tam prawie zawsze coś szwankuje. Tak samo inne firmy krzaki jakie mają strony a tak naprawdę to rupiecie co roku tylko nowe modele z tym samym sprzętem w środku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.