Co mówi uścisk dłoni o osobie

Podanie dłoniW pierwszym kontakcie z każdą osobą czy to kobieta lub mężczyzna następuje uścisk dłoni. Uścisk dłoni mówi bardzo wiele o danej osobie nie tylko jaką ona jest w życiu ale także o jej charakterze i stanowisku oraz uczuciach.

Ręce w powitaniu podaje się na rożne sposoby, oczywiście nie tylko chodzi o wystawienie naszej dłoni lecz o to co następuje później w kontakcie dłoni.

Osoby analizujące uściski i znające się na tym, po tylko takim kontakcie wiedzą czy osoba z którą się witają jest poważna, odważna, ambitna, pewna siebie, ciepła i otwarta czy też ma w sobie cechy negatywne. Z negatywnych jakie wynikają z uścisku dłoni wynika między innymi strach, zdenerwowanie, brak sympatii, niepewność oraz obojętność a nawet fałszywość.

Dłoń jest odczuwana podświadomie nawet przez osoby nie analizujące jej tajników i każdy może coś wyczuć po uścisku na temat drugiej osoby. Wiele pracodawców po samym podaniu ręki wie czego się spodziewać po danej osobie – a teraz przejdźmy do opisów uścisków.

Rodzaje uścisków dłoni

Serdeczny – jest to uścisk mocny z zaciśnięciem ręki podanej przez drugą osobę, następuje lekkie potrząśnięcie dłonią w umiarkowanym uścisku, dłoń zazwyczaj jest ciepła co wynika z stanu emocjonalnego. Dłoń nie jest zabierana od razu po podani lecz w trakcie następuje pewna pauza i odłączenie.

Pewny siebie – jest to uścisk leżący na cienkiej granicy z snobistycznym uściskiem, a rozróżnia go tylko jedna cecha. Osoba pewna siebie podaje dłoń z umiarkowaną szybkością i dość mocno ją ściska w podaniu ręki. Jest to podanie dłoni kontrolowane w szybkości – osoba snobistyczna podaje z rozmachem dłoń i także mocno ją ściska, lecz wysunięcie dłoni jest gwałtowne i następuje zderzenie dłoni.

Nieśmiała oraz niepewna siebie – uścisk dłoni tutaj wstępujący jest bardzo charakterystyczny. Osoba nie pewna własnej pozycji wyciąga dłoń nie mocniej wyciągniętą niż poza przegub ramienia – czyli dłoń z ręką jest zawsze w dużym zgięciu. Często lekki uścisk i szybkie zabranie dłoni po uścisku. Często występuje zjawisko spoconych dłoni.

Osoba fałszywa – daje dłoń z ociąganiem lub niedbale. Zazwyczaj jest to bardzo lekki lub żaden uścisk dłoni, często chłodnej, czuć że dłoń nie wyraża emocji. Często ręka jest popędliwa i osoba ją dająca nie patrzy na uścisk lecz w nie określonym kierunku, raczej nie na witanego. Tak samo często daje osoba roztargniona – z tą różnicą że często rozmawia przy podaniu ręki lub patrzy się na witanego lub podanie dłoni.

Miłosny – jest to danie do zrozumienia innej osobie że nam na niej zależy. Często jest to wysunięcie dłoni przed siebie z lekko zgiętym ramieniem i po uścisku cofanie tego ramienia ku sobie. Bywa tak że dłonie są lekko wilgotne i często ciepłe (o ile nie dzieje się to na dworze). Częste jest patrzenie albo na uścisk albo na twarz osoby ściskanej. Często długie uściski dłoni.

Osoba darząca szacunkiem – zawsze podaje dłoń z lekkim kiwnięciem głowy często prawie nieznacznym. Często uścisk dłoni pokrywa druga dłoń – tak samo może być w serdecznym uścisku. Osoba patrzy się na ściskaną i zazwyczaj pierwsza cofa rękę.

Te wszystkie opisane uściski dłoni mogą występować w mieszankach. Czasami na uścisk ma wpływ przeżytego dnia, lub dana sytuacja czy nastrój – pewność co do osoby i uścisku jaki ona wyraża sobą jest po kilku identycznych podaniach dłoni. Przykładowo osoba podlizująca się kłania się nisko podczas uścisku .

Osoba pokazująca zaufanie do drugiej często podczas uścisku dłoni rozmawia z tą osobą lub zaczyna rozmawiać. Cała tradycja uścisków wzięła się z czasów historycznych gdy potrząsało się rękami aby sprawdzić czy ktoś nie posiada broni w rękawie – dzisiaj to dużo bardziej sprecyzowany zbiór zasad o których tutaj pisze.

Pamiętajmy że kobiety mają delikatne dłonie i aby nie przesadzać z mocą ich podawania i ściskania. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *