Co oczekuje mężczyzna od kobiety

Oczekiwania mężczyznyNależy zaznaczyć, że tak samo faceci jak kobiety bywają różni, i nie zawsze wszystkich da się przeliczać jedną miarą. Opisane poniżej potrzeby i oczekiwania w związkach partnerskich mężczyzn są trochę schematyczne i występują u  prawie wszystkich samców.

Czego oczekuje facet w związku – każdy mężczyzna chce być uważany za silnego i dominującego, tutaj chodzi o to że jego zdanie powinno się liczyć. Bardzo ważną rzeczą dla faceta jest to aby pytano się go o radę oraz zdanie, jak i te rady były wykorzystywane.

Kobieta powinna dawać facetowi do zrozumienia że jest on potrzebny i ważny. Tutaj istotną rolę gra sam fakt że mężczyzna chce czuć się obrońcą delikatnej kobiety, że ona czuje się dzięki niemu bezpieczna.

Faceci także bardzo liczą się w uczuciach, chodzi tutaj oto że kobieta musi pokazywać że zależy jej na tym mężczyźnie i ufa jego opinią. Facet musi wiedzieć że to co robi jest ważne, nawet jeśli takie nie jest dla kobiety. Mężczyzna nie jest zdolny do skupianiu się na kilku rzeczach jednocześnie, więc nie ma seansu starać się odwracać jego uwagę  na jakiś inny punkt gdy czymś już się zajmuje.

Prawie wszyscy faceci przechodzą co jakiś czas swoje własne załamanie, polega one na tym że chowają się oni sami w sobie. Dla jednych jest to ucieczka do alkoholu, dla innych siedzenie z gazetą a jeszcze innych po prostu czasowo zemknięcie się w sobie.

Jeśli facet to przechodzi nie ma sensu mu argumentować gdyż to tylko go oddali od posłuchania czyjejś rady. Ale bez obaw stan taki trwa do tylko kilku dni, a czasami nawet tylko godzin.

Zdecydowana większość chłopaków czuje że ich ciało jest mocne i lepsze od innych, tutaj kobieta może tylko go utwierdzać w takim przekonaniu, inne zdania doprowadzą faceta do podejrzeń o brak szacunku do jego osoby.

Faceci z reguły nie skupiają się na mistycyzmie i tym co może być sferą duchową, dla nich ważne jest to co widoczne i namacalne. Bardzo liczy się dla każdego mężczyzny w związku coś specjalnego, takiego tylko dla niego, jakieś inne spojrzenie uśmiech czy gest jaki sprawia kobieta tylko jemu.

Poza tym to już pozostały tylko czynniki zmienne. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *