Co pić na wycieczkach rowerowych

Rowerowe piciePicie na wyprawach rowerowych jest bardzo ważne. Organizm potrafi szybko się odwodnić, szczególnie podczas upalnych dni.

Na wstępie warto powiedzieć, że uczucie pragnienia picia powstaje już gdy organizm jest odwodniony a nie jako odczucie chęci na napicie się.

Na wycieczkach rowerowych warto pić rzeczy jakie będą miały pozytywny wpływ na samopoczucie oraz odpowiednie nawodnienie i odżywienie organizmu. Dla sportowców zazwyczaj są polecane napoje izotoniczne – jednakże dotyczą one przede wszystkim osób w trakcie wypraw sportowych jak i wyczynowych.

Natomiast izotoniczne napoje nie wydają się pozycją uzasadnioną dla zwykłych wycieczek turystycznych.

Na wycieczki rowerowe można stosować przede wszystkim zwykłą wodę źródlaną lub jeszcze lepiej mineralną, jest w tym lepsza że podczas pocenia się tracimy wiele soli mineralnych a dzięki tego typu napojowi możemy je uzupełniać.

Ewentualnie gdy mniej się pocimy można też pić wodę źródlaną. Warto do niej dodać soku aby sama nie ulegała szybkiej przemianie materii a tym samym była też szybko wydalana z organizmu.

Bardzo ciekawymi rozwiązaniem jest stosowanie soków naturalnych. One nie tylko nawadniają organizm ale i dodają mu energii a nawet dodają wartości odżywczych. Soki mogą być z dowolnych owoców czy warzyw, jednakże są dobre w umiarkowanym i lekkim wysiłku przez ich gęstość.

Raczej nie powinno się wybierać napojów energetycznych – one działają pobudzająco przez krótki czas, natomiast potem z reguły dają efekt większego wycieńczenia niż stan przed ich spożyciem. Warto zawsze mieć na uwadze naturalne napoje i je stosować – bo są najbardziej korzystne. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

2 komentarze

  1. SmerdAndrzej pisze:

    Tutaj bym powiedział, soki może zostają dłużej w ciele ale też niekorzystne są bo mają fruktozę bez błonnika. Lepsze rozwiązanie to woda lub samodzielnie zrobienie soku czy izotonik-a. Soki z zagęszczonego soku nie są specjalnie polecane to już lepsza będzie czysta woda. Choć czysta na pewno szybko przeleci przez organizm.

  2. Opilczyk Krzysztof pisze:

    Jeśli o mnie chodzi to zawsze lubiłem kawę inkę na wyprawy czyli ogólnie zbożową. Także często i się zdarza zaparzyć sobie miętę lub inne zioła. Bardzo jest to dobre rozwiązanie i pro zdrowotne ale i dodatkowo nie przeciekające przez ciało jak czyste H2O. Jak najbardziej mięta, macierzanka, tymianek czy kawa zbożowa fajnie się sprawdza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *