Co robi świadek na ślubie

ŚwiadekPodczas każdego tradycyjnego ślubu jako pomocnicy pana młodego oraz jego żony występują świadkowie. Świadek pana młodego ma zadania które powinien wykonać zarówno podczas ceremonii ślubnej jak i na samej zabawie weselnej.

Świadek  jest to zarówno może być kobieta jak i mężczyzna, kobieta pomocnik panny młodej a facet pana młodego.

Co należy do zadań świadka na ceremonii ślubnej – w taj dziedzinie nie ma za wiele do roboty, nasze zadanie to stać za panem młodym i pilnować aby nie zemdlał. Nasze krzesła zawsze są za parą młodych wiec należy się zawsze trzymać przy nich.

Na samym początku przed ślubem oboje świadkowie wchodzą do zakrystii kościelnej zanieść obrączki małżeńskie księdzu udzielającemu ślubu, oraz wypełnić kilka formalności. Formalności te to podanie imion pary młodych oraz to kim my jesteśmy. Do końca ceremonii nie mamy zadań.

Następnie po skończonej mszy następuje czas na przyjmowanie prezentów dla nowożeńców. Przyjmują prezenty nowożeńcy ale oddają je świadkom do przetrzymania. Pan młody świadkowi a pani młoda swojej świadkowej. Zazwyczaj są to kwiaty i Kopery z gotówką.

Co robi świadek na zabawie ślubnej – świadkowie nie mogę pić dużo, cały czas ich zadaniami jest to aby pilnować porządku oraz by obsługa sali się nie obijała i dostarczała wszystko na stoły na czas. Świadek ma za zadanie dotrzymywać towarzystwa parze młodej oraz bawić gości. Bawienie goście w naszych warunkach to zazwyczaj kobiece rozmowy a męskie picie w wesołym gronie.

Naszym poważnym zadaniem jest obsługa oczepin, czyli zabaw weselnych. W samych zabawach powinniśmy brać udział wraz z parą młodych i wybranymi gośćmi. Podczas tańcu w oczepinach pary weselnej z gośćmi za pieniądze naszym zadaniem jest zbierać zapłatę za taniec.

Pamiętajmy że para weselna może wychodzić z balu szybciej, i świadkowie są tam wtedy gospodarzami. Po za tym zadania świadka to tylko pomoc parze młodej w wykonywaniu czynności weselnych. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: