Co to jest Agroturystyka i gospodarstwa agroturystyczne

Turystyka na wsi gospodarstwoAgroturystyka z roku na rok staje się coraz bardziej popularną formą wypoczynku na świecie.

Gospodarstwa agroturystyczne to takie formy oferujące wypoczynek jak i noclegi w których większość dochodu z prowadzenia biznesu pochodzi nie z turystyki ale z samego gospodarstwa rolniczego.

Agroturystyka jest bardzo dobrą alternatywą do aktywnego wypoczynku jak i poznawania czegoś nowego. Często wybierana jest agroturystyka i gospodarstwa ją oferujące ze względu na lepszy kontakt z naturą w miejscach gdzie one się znajdują, nauczenie się rdzennych for życia gospodarczego oraz wypoczynek na łonie natury.

Często w gospodarstwach agroturystycznych jest możliwość nauki tego jak żyje się w takich gospodarstwach. Agroturystyka oferuje możliwość uczestniczenia w życiu gospodarstwa rolniczego co może być atrakcją. Trzeba dodać że agroturystykę wybierają przeważnie osoby mieszkające w miastach i to z reguły większych aglomeracjach.

Jest to uzasadnione tym że dla osoby mieszkającej w małej miejscowości czy wsi sama agroturystyka nie przedstawia niczego nowego lub atrakcyjnego.

Liczba gospodarstw agroturystycznych rośnie każdego roku. Warto więc zastanowić się jakie gospodarstwo tego typu wybrać. Powinno się zwracać w tym przypadku uwagę na to gdzie znajdują się dane gospodarstwo agroturystyczne.

Chodzi tutaj o wybieranie takich w jakiś ładnych rejonach i koniecznie w większej odległości od miast. Jest to ważne jeśli chcemy tam prawdziwie odpocząć.

Kolejna sprawa to dobrze jak ten rodzaj wypoczynku oferuje coś więcej niż sam nocleg, czy tylko poznanie form życia w gospodarstwie. Dobrze gdy jest tam dostępny staw do wędkowania czy inne możliwe formy rekreacji. Dużą zaleta danych gospodarstw agroturystycznych może być to, że tereny jakie je otaczają nadają się do turystyki rowerowej.

O rowery powinno zadbać samo gospodarstwo agroturystyczne. Konieczny jest na nim parking oraz możliwość wykupywania obiadów – z pożywieniem zazwyczaj jest powiązana oferta. Warto zaplanować gdzie chcemy jechać i po co, aby wybrać dobre gospodarstwo agroturystyczne. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Medina pisze:

    Trudno znaleźć naprawdę dobrą agro. Bo na przykład mnie nie interesują zwierzęta hodowlane i smród z nich wydobywający się. Bardziej pola, łąki itp i tam z chęcią bym spędził czas. Tylko mało jest tego typu infrastruktury turystycznej. W całym kraju bardzo trudno znaleźć dobre oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: