Co to jest farba fasadowa

Farba na elewacjeFarby fasadowe są głównie stworzone z myślą o stosowaniu ich na zewnątrz budynków , ale także z powodzeniem nadają się i do wnętrz.Ten typ farb jest bardzo odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz na zmienne i ciężkie warunki pogodowe.

Farby fasadowe stosuje się do malowania powierzchni budynków, zarówno jako ochrona ścian jak i ich dekoracja.

Farby fasadowe – są tak skonstruowane, aby stanowić trwałe zabezpieczenie malowanych powierzchni oraz nadać im estetycznego i trwałego w kolorze wyglądu. Farby fasadowe mają bardzo dużą siłę krycia, ich gęstość jest większa niż w przypadku farb stosowanych do wnętrz. Farby tego typu mają zawsze dużą wydajność, dzięki sile krycia oraz mocnym intensywnym barwom.

Można je stosować do krycia budynków z zewnątrz jak i wewnątrz. Mają zawsze dużą odporność na warunki pogodowe w tym deszcze, mrozy i śnieg. Zazwyczaj są wodorozcieńczalne i z reguły bez substancji szkodliwych dla środowiska.

Farby tego typu są paro przepuszczalne – pozwalają oddychać powierzchni malowanej i oddawać swoją wilgoć. Fasadowe farby z racji tego że mogą być stosowane na zewnątrz są zawsze odporne na zmywanie.

Krycie farb fasadowych jest bardzo mocne, jest to gęsta farba o bardzo mocnym pigmencie. Farby tego typu cieszą się tym, że ich czas schnięcia jest stosunkowo krótki. Farby te są w dużej mierze wodoszczelne – odprowadzają nadmiar wilgoci na zewnątrz jednakże nie przyjmują go do malowanych powierzchni.

Farby fasadowe dzięki swojej konsystencji mogą zakrywać drobne pęknięcia w malowanych powierzchniach jak i ślady po starej uszkodzonej farbie. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *