Co to jest keyword density w pozycjonowaniu stron

Słowa kluczowe stronyW pozycjonowaniu stron internetowych jest wiele różnych pojęć i wskaźników jakie mogą mieć znaczny wpływ na ranking strony internetowej w wyszukiwarkach. Jednym z takich wskaźników jest bez wątpienia Keyword density – czyli słowa przeznaczenia.

Słowa kluczowe przeznaczenia to nic innego jak procentowe nasycenie danego pozycjonowanego tekstu danymi słowami pod względem osiągnięcia celu pozycjonowania. Chodzi tutaj o to, aby dany tekst posiadał w sobie odpowiednie nasycenie danym zwrotem lub słowem wskazującym, że jest to najlepsza treść na jaką się pozycjonuje.

Przykładowo osoba pozycjonująca stronę na słowa „suknie ślubne” powinna mieć w danym tekście strony odpowiednie nasycenie słowami „suknie” oraz „ślubne” lub całe zdanie tego słowa.

Odpowiednie nasycenie oznacza, że nie powinno być one zbyt wysokie – sugerujące spam wyszukiwarce i upychanie słów kluczowych jak i zbyt niskie – brane jako mało istotne w faktycznej treści strony oraz zapytania w wyszukiwarce.

Najlepszy procent nasycenia to przyjmowane od 1 do maksymalnie 4 % ogółu tekstu danej strony lub podstrony. Bez wątpienia ciężko jest określić dokładnie ile powinien on wynosić. Istnieje do tego jedna kluczowa zasada – słowa kluczowe powinny wynikać naturalnie z pisania tekstu bez ich sztucznego wkomponowania w treść.

Jeśli pisze się zdania w sposób naturalny bez specjalnego nastawienia na powtarzanie danych wyrażeń, wtedy faktycznie osiąga się najlepsze efekty.

Natomiast jeśli nie ma się pewności co do tej kwestii warto sprawdzić nasycenie keyword density w narzędziach do obliczania tego na danych podstronach – jakie są dostępne w sieci. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: