Co to jest miłość

MiłośćMiłość jest bardzo skomplikowanym uczuciem na które można wyszukać całe tomy różnych definicji. Można je określić także bardzo prostymi słowami takimi jak: troska, oddanie, wierność, uczucie oraz szczęście.

Miłość jest przez wszystkich traktowana jako najsilniejsze uczucie, mogące wpływać nawet na losy innych osób. Jest to uczucie bardzo złożone o niezwykle silnych podstawach emocjonalnych.

Co to jest miłość – można nią określić wszystko to, co prowadzi do wywołania głębszego uczucia, głównie do drugiej osoby. Można oczywiście także kochać książki, jakieś miejsca czy wydarzenia ale nigdy miłość tego typu nie będzie miała tak dużej mocy, jak ta wyznawana do drugiej osoby. W miłości zawsze występuje troską o kogoś, nie tylko namiętność i pożądanie ale także chęć niesienia pomocy jak i ochrona przed wszelkimi zagrożeniami tej drugiej ukochanej osoby.

Oddanie w miłości polega na zaufaniu jak i wizji wspólnej przyszłości i chęci jej budowania. Wierność to podstawa, jeśli ktoś jest niewierny będąc w stałym związku to znaczy że nie odczuwa on prawdziwej czystej miłości do zdradzanej osoby. Wierność jest jedną z podstaw w każdym związku, nikt nie chce się dzielić ukochaną osobą a i osoba kochająca nie chce oddawać siebie komuś innemu.

Uczucie szczęścia jakie występuje gdy się kogoś kocha, jest zawsze dużym doznaniem. Nie jest to prawda, że czuje się jakieś motylki w brzuchu czy świergot ptaków. W miłości czuje się uczucie szczęścia gdy jesteśmy z tą drugą osobą. Także czuje się do ukochanej osoby dużą tęsknotę podczas rozłąki, brak zapachu ukochanej osoby, głosu czy ogólnie dotyku lub jej widoku.

Miłość może prowadzić także do złych emocji – chodzi tutaj o często występującą także zazdrość. Jeśli zazdrość stanie się chorobliwa i zbyt mocna to będzie miała ona bardzo negatywne następstwa, zazwyczaj odbijające się na danym związku. Duża zazdrość może prowadzić do destrukcji i rozpadu w związku, dlatego warto kontrolować te negatywne uczucie.

Wiele osób dzięki miłości odnajduje siebie, otrzymuje determinację i chęć do działania, motywuje się do większych wysiłków. Sama miłość zawsze niesie w sobie tylko pozytywne elementy, tylko inne uczucia mające zabarwienie negatywne mogą burzyć i mieszać prawdziwe uczucia. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *