Co to jest opłata klimatyczna

Opłata za klimatW wyjazdach turystycznych do innych rejonów kraju niż tych w których mieszkamy zawsze jesteśmy obkładani opłatami klimatycznymi. Opłaty klimatyczne są to kwoty stałe ustalane co roku odgórnie, aby turyści je ponosili na rzecz pewnych celów.

Z opłatą klimatyczna spotykamy się zawsze i tylko wtedy gdy korzystamy z miejsc spania, są one powiązane więc z noclegami. Wiele osób uważa je za opłatę od powietrza i orzeka je absurdami,  poniżej znajdziecie informację czym tak naprawdę są opłaty klimatyczne.

Co to są opłaty klimatyczne –  jest to kwota jaka zostaje nam doliczona do ceny noclegu. Kwota ta jest doliczana w dowolnym miejscu które oferuje usługi spania. W przypadku gdybyśmy się przenieśli w tej samej miejscowości turystycznej do innego ośrodka, oplata klimatyczna zostanie pobrana ponownie gdyż jest ona przypisana do łóżek sypialnych.

Po co są opłaty klimatyczne – są one po to aby dana gmina mogła zarobić na obsługę ruchu turystycznego. Gmina jak wiadomo utrzymuje się z swoich podatków i innych funduszy, jednakże opłata klimatyczna także jest im bardzo potrzeba w dwóch celach.

Pierwszym celem jest szacowanie po wysokości zysków z opłat klimatycznych ilości napływu turystów do danego regionu. Drugim powodem jest to że z opłat klimatycznych można wyposażyć przykładowo kosze na śmieci w worki, posprzątać śmieci rozrzucane przez turystów, naprawić oznakowania szlaków turystycznych czy wydrukować foldery turystyczne.

Oplata klimatyczna więc jest potrzebnym elementem statystycznie, pomimo tego że i tak wiele noclegów sprzedaje usługi  na dziko. Służy ona też drobnym naprawą jakie wymaga dany teren przez sam napływ i dewastację jaką tworzą turyści. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.