Co to jest otwarty związek partnerski

Wolny związekZwiązki otwarte odznaczają się tym, że obie osoby w związku nie mają żadnych zobowiązań w życiu intymnym pary. Całość polega na tym że każda z stron może dowolnie nawiązywać kontakty seksualne z innymi osobami spoza związku.

Kontakty te nie są traktowane jako zdrada gdyż tak wcześniej ustaliła wspólnie para że ich życie erotyczne nie oznacza tylko bycia ze sobą w dwójkę.  Związki otwarte po za tym kierują się na takich samych zasadach jak zwykłe z pominięciem strefy erotycznej.

Para jaka tworzy związek otwarty jest z góry nastawiona na to że nie będzie w niej wierności fizycznej. Takie związki tworzą osoby lubiące eksperymentować seksualnie lub znające swoją naturę, która potrzebuje wciąż to nowych wyzwań erotycznych.

W dzisiejszych czasach związki otwarte są bardzo dużą rzadkością, powodem tego jest fakt że większość osób potrzebuje wszystkich elementów związku tradycyjnego. W związkach otwartych popularne są pary mieszane to znaczy szukanie doznań erotycznych u dodatkowej kobiety lub mężczyzny lub całych par o podobnych zainteresowaniach. Tworzą się tak zwane trójkąty, kwadraty i wymiany partnerskie na kobiety i facetów z innych związków.

Takie związki mogą wydawać się skrajnie patologiczne gdyż nie opierają się na fundamentalnej zasadzie typowych związków partnerskich. Ich struktura natomiast może nie być wcale taka zła jak wygląda na pierwszy rzut oka.

W związkach otwartych tak samo jak w każdych innych para może się kochać nawzajem emocjonalnie i spełniać wszystkie kryteria związków tradycyjnych. Element związku otwartego może być dobrym rozwiązaniem dla osób które nie potrafiłyby dotrzymać wierności lub dla osób lubiących coś takiego.

Najważniejsze jest aby nie oceniać tych związków z góry jako złe. Może się w nich zdążać lepsze ułożenie niż w innych typowych związkach gdyż seks to tylko element związku a nie jego podstawa.

Warto dodać że gdy jedna z stron proponuje związek otwarty a druga osoba nie chce czegoś takiego, nie powinno się wchodzić w ten związek – prawdopodobnie się on rozpadnie. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.