Co to jest wiara

Wiara w nieboWiara to tematy poruszane bardzo często. Jednakże rzadko kiedy znajduje się w nich wyjaśnienie czym tak naprawdę jest sama wiara. Wiarę można określać bardzo różnie ale zawsze pojawią się te same cechy które muszą być spełnione aby coś było prawdziwą wiarą.

Nie ma znaczenia w co wierzymy, ważne jest to co tak naprawdę stanowi wiarę.

Co to jest wiara – wiara jest czymś bardzo wielkim i można powiedzieć nawet wyczuwalnym fizycznie mimo że jest to doznanie duchowe. Wiara nie jest czymś co widać a jednak można ją czuć zmysłami.

Wiara to tak naprawdę wszystko to co jest w nas i dotyczy naszych przekonań mimo tego że do tej pory nienamacalnych. Wiara jest bardzo ważna dla każdej osoby gdyż bez niej człowiek by czuł się opuszczony i niepotrzebny.

Wiara nie tylko dotyczy spraw religijnych ale wszystkiego co jest związane z naszymi przekonaniami. Przykładem wiary mogą być zarówno wierzenia że każdego spotyka w przyszłości los na jaki sobie zasłużył czy że jest coś świętego czuwającego nad nami. Wiara to, to że za rok będą lepsze zbiory czy że nie ucząc się podpasują nam dobre pytania na egzaminie.

To ostatnie można sprowadzić do tego że chyba każda osoba która się uczy na egzamin i zna cały materiał jest przekonana że zda ten egzamin – to także wiara. Jest to wiara w własne siły i to że akurat tak będzie mimo tego że tak naprawdę wiedzieć przed wynikami tego egzaminu nie można czy tak będzie.

Jak widać nie ma czegoś takiego jak osoby bez wiary czy całkowicie ateistyczne. Wiara jest w każdym człowieku, tutaj trzeba wyjaśnić że wiara jest zarówno dobra jak i zła. Wiele osób ma także złą wiarę czyli czarno widzenie przyszłości mowa że ma się pecha.

Wiara jest tak wspaniałą rzeczą że wpływa na nasze samopoczucie, często zdrowie i światopoglądy. Wiary trzeba się uczyć i starać się ją zrozumieć.

Wiarą nie jest ślepe wierzenie w to co mówią przykładowo inne osoby nawet te niby duchowne. Wiara wymaga myślenia dlaczego w coś się wierzy i jakie środki za tym przemawiają czy jest to wiara prawdziwa. Warto szukać prawdy, bo prawdziwa prawda to także wiara i nigdy nie jest ona zła. Warto poczytać o tym więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Apostata pisze:

    Niestety w większości przypadków opiera się ona na tym, że ktoś chce aby inna osoba za niego myślała. Brak szukania prawdy i korzeni jest powszechny i ludzie chodzą do kościoła klepiąc bezmyślnie to co kazał im powtarzać ktoś inny. Jak powiedział zbrodniarz ale niestety celnie – jest to opium dla mas. Rzymskokatolicka – nic innego jak kopiuj wklej z sumeryjskich przekazów ale ludzie wolą wierzyć w brednie i mieć spokój bo są za leniwi. Im bardziej zapalony wyznawca tym mniejsze chęci poznawania faktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: