Co to jest wzrokowiec

Rozwój wzrokowiecWzrokowiec jest to osoba która zapamiętuje gównie dzięki obrazą jakie widziała. Wzrokowce uczą się za pomocą pamiętania tego co zobaczyli wraz z przypisaniem obrazu do danego miejsca czy obszaru.

Wzrokowce jest to grupa która uczy się łatwo, tych rzeczy które opierają się na obrazach i można je sobie wyobrazić czy z czymś skojarzyć. Zazwyczaj są oni słabymi matematykami, chemikami oraz fizykami. Wzrokowcy jest to średnia grupa w sposobach zapamiętywania w społeczeństwie.

Wzrokowcem człowiek się nie staje lecz się nim rodzi. Jest to zdolność wrodzona i nie da się jej nabyć z biegiem czasu. W przykładzie osoby uczącej się wzrokowo karki tekstu z wypunktowanymi elementami będzie to wyglądało następująco.

Wzrokowiec zapamięta teks na kartce tylko na zasadzie że taki punkt był pod konkretnie innym lub nad nim. Jest to kojarzenie za pomocą lokalizacji tego co się widziało i gdzie się to widziało.

Dlaczego wzrokowcy uczą się lepiej – powód takiego stanu rzeczy jest dość prosty. Mianowicie wzrokowcy mogą nauczyć się tylko części materiału wymaganego do nauki. Nie musza oni kuć notatek aby pamiętać co należy do czego.

Wzrokowcom wystarczy tylko zapamiętanie kilku punktów które będą odnośnikami do ich wiedzy i pamięci. Czyli przykładowo omówienie jakiejś definicji znajdowało się na stronie 20 a od strony 15 do 30 to wszystko zalicza się do jakieś grupy, z czego taka definicja była pod jakąś inną definicją którą też zapamiętał podświadomie.

Wzrokowcom wystarczy tylko jeden punkt zaczepu do przypomnienia sobie całej wiedzy i zawsze będzie się on odnosił do wyglądu jakiegoś napisu, miejsca na stronie czy skojarzenia sobie z czymś obrazkowym w myślach.

Przykładowo nauka wzrokowca trwa godzinę czasu gdzie inne osoby musza się uczyć nawet kilka dni aby pamiętać co należy do czego, w przypadkach ekstremalnych. Warto na ten temat przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jedna wypowiedź

  1. Barczyk Damian pisze:

    Faktycznie coś w tym jest, ja pamiętam najlepiej to co ma się zapamiętać wizualnie. łatwiej mi było się uczyć wzrokowo niż z czytania samego w sobie a tym bardziej słuchania. Jedni lepiej przyswajają słuchem a inni tym co widzą. Chyba więcej polega na narządzie wzroku osób co też nie jest dziwne, jest on bardziej poręczny i ma szersze zastosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *