Co to jest zauroczenie i jak je rozpoznać

Zauroczenie co toZauroczenie to inaczej uczucie że się kogoś kocha i nie można bez niego żyć, często to zazdrość i zachwyt nad tą osobą w której się zauroczyło. Zauroczenie jednak można odróżnić od prawdziwej miłości gdyż nie występuje w nim kilka ważnych cech.

Zauroczenia często niestety kończą się zawodem że dana osoba która nam się tak podobała okazała się zupełnie kimś innym, niż ta która tak nam wpadła w oko. W zauroczeniu bardzo rzadko dochodzi do prawdziwej miłości podobnie jak do szczęśliwego związku tych osób.

Zauroczenie bardzo często bywa jednostronne i tak samo jak się pojawia, ta nagła lub rozwijana fascynacja tak samo potrafi się skończyć. Dlatego bardzo ważne jest aby rozróżnić czy jest to zauroczenie czy miłość aby nie skrzywdzić siebie oraz tej drugiej osoby.

Jak rozpoznać zauroczenie – jest to bardzo trudna czynność gdyż często w zauroczeniu osoba której się ktoś inny podoba oszukuje sama siebie i nie bierze wszystkiego logicznie pod uwagę. Często jest tak że umysł mówi nam i ostrzega że coś jednak to uczucie nie jest tym prawdziwym.

W zauroczeniu osoba ta sama się oszukuje na siłę że to co jej przeszkadza w drugiej osobie jest mało ważne.

Zauroczenie nigdy nie jest troską o inną osobę lecz tak naprawdę myśleniem o samym sobie, bardzo często to wyobrażenia tej drugiej osoby takiej jaką chcielibyśmy aby była dla nas, a nie branie przesłanek pod uwagę jakie podpowiada nam umysł.

Zauroczenie to nie jest jak w przypadku miłości chęć poczucia dotyku drugiej osoby, chęć spojrzenia tej drugiej osobie w oczy a szczególnie chęć poznania uczuć tej drugiej osoby oraz tego co ona myśli i co lubi nawet w dziedzinach dla nas nieinteresujących.

Jak widać zauroczenie zawsze odnoś się do wyobrażeń i tego że ktoś się podoba ale nigdy nie do krytycznego poznania tej drugiej osoby i zainteresowania się tym co ona sobą reprezentuje i kim jest w środku a nie tylko z wyglądu.

W zauroczeniu jest głównie fantazjowanie i chęć posiadania a nie chęć dawania siebie oraz brania tego kogoś bez względu kim on jest, jest to po prostu branie przyjemności a nawet pożądanie tylko dla siebie a nie dawanie siebie komuś.

Jeśli się nie jest pewnym czy mamy do czynienia z zauroczeniem czy miłością warto poczekać ale i zarazem przebywać jak najczęściej z tą drugą osoba na zasadach koleżeńskich – zauroczenie szybciej czy później pryśnie a miłość pozostanie i się rozwinie. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *