Co to jest zdrada i jak ją rozpoznać

Zdrada rozpoznanieZdrada jest to czynność która istnieje od zawsze, jest to zła cecha człowieka którą jednak można spotkać bardzo często. Zdrada nie tylko występuje w związkach partnerskich ale także w przyjaźni czy koleżeństwie.

Błędem jest postrzegać zdradę jako tylko fizyczną w związkach. Zdradą można nazwać kłamstwo, czy opowiadanie o kimś źle za czyimiś plecami. W zamierzchłych czasach wykrytą zdradę karano karą śmierci, obecnie jest to niestety rzecz tylko dezaprobowana przez społeczeństwo ale nie mająca sankcji poza tymi społecznymi.

Rozróżnić możemy kilka zdrad, począwszy od fizycznej czyli tej najbardziej namacalnej do emocjonalnej, społecznej i relatywnej. Zdradą fizyczną będzie przykładowo przespanie się męża czy żony z kimś będącym poza ich związkiem. Zdradą emocjonalną nazwiemy przykładowo sytuację w której osoba jest w związku z daną osobą ale nie kocha tej osoby mając uczucia do innej lub po prostu ich nie mając do partnera.

Zdradą społeczną trzeba nazwać obgadywanie swojej koleżanki lub kolegi za jego plecami czy też próbowanie oszukać tą osobę w dowolny sposób z niekorzyścią dla niej.

Zdrada relatywna jest to przykładowo zadawanie się z osobami których się nie lubi po to aby podnieść swój status, lub robienie czegoś pod publikę nie lubiąc tego, w celach przypodobania się tym dla których to robimy.

Jak widać istnieje dużo zdrad i są one popełniane naprawdę często i coraz niestety częściej. Zdrada jest głównie oznaką samolubstwa osoby która ją popełnia a nawet egocentryzmu. Do zdrady zazwyczaj posuwają się ludzie słabi, o niskim statusie społecznym oraz tacy którzy wewnątrz samych siebie nie są poukładani.

Bardzo często zdrada jest oznaką tchórzostwa i idealizowaniu samego siebie lub poczuciu że jest się ofiarą a nie sprawcą własnego stanu rzeczy.

W każdej zdradzie występuje osoba nieświadoma czyli strona zdradzana. Pamiętajmy nie można zdradzić samego siebie, w przykładzie: ktoś bawi się w chowanego i kichnął – więc zdradził swoja obecność, nie jest to zdradą w znaczeniu tego artykułu, jest to po prostu niedoskonałość polskiego języka w nazewnictwach.

A więc co nazywamy zdradą – jest to po prostu coś co jest nie prawdziwe, może być kłamstwo czy też zdrada fizyczna lub obgadanie kogoś fałszywie a potem zachowywanie się w stosunku do tej osoby jak by nic takiego nie miało miejsca. Zdradą jest wszystko to co nie jest prawdziwą czystą relacją wypływającą z nas i naszego charakteru.

Jak rozpoznać zdradę – bardzo często opiera się to na zasadzie kłamstwo ma krótkie nogi a więc z czasem wypłynie sama i będzie zauważalna. Inaczej jest to nie możliwe gdyż nie zostawia ona innych śladów, zdradzająca osoba przecież z reguły o tym nas nie poinformuje. Pocieszające jest to że osoba zdradzająca jest traktowana przez tych do których zdradza i tych których zdradza za element nieciekawy do bliskiego otoczenia, więc jest szybko izolowana.

Odizolowanie takich osób jest jedyną drogą aby powtórnie nie stać się skrzywdzonym, bo ten co raz zdradził bardzo łatwo to zrobi po raz drugi. W końcu ma to w sobie skoro udało mu się już raz zrobić coś takiego. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *