Co to są oferty First minute

Ofert biur podróżyFirst minute jest przeciwieństwem bardzo popularnej formy wybierania oferty wczasów czyli last minute.

Różnice polegają na czasie zakupu oferty wakacji. Cenowo w pewnej zasadzie first minute można porównać do last minute gdyż cena ofert jest bardzo zbliżona. Różnica jednak w tych dwóch systemach polega na różnych cechach.

First minute – jest to wybieranie oferty danego biura podróży w pierwszych chwilach od jej wystawienia do kupna. Zazwyczaj chodzi tutaj o wykupienie danej oferty wczasów, wakacji znacznie wcześniej niż ma nastąpić data planowanej imprezy.

Wykupienie danej oferty w first minute często następuje na kilka miesięcy wcześniej niż termin planowanego wyjazdu.

Z logicznego punktu widzenia oferty typu first minute są bardzo korzystne. Chodzi o to że gdy wybieramy ofertę znacznie wcześniej niż jest jej planowana realizacja jest ona tańsza niż zakupienie jej w zwykłym terminie. Biuro podróży przez kilka miesięcy obraca pieniędzmi za wykupienie oferty przez co może one obniżać cenę takich ofert.

Wielką zaletą ofert typu first minute jest to że ma się do wyboru tak naprawdę wszystkie oferty, a nie tylko wybrane ostatki jak w przypadku last minute. First minute zapewnia większą różnorodność ofert po atrakcyjnych cenach.

Kupowanie ofert turystycznych w systemie first minute jak napisałem wcześniej odbywa się z znacznym wyprzedzeniem, co wiąże się w niektórych zakątkach świata z ryzykiem pogodowym jak i tym czy aby na pewno będziemy mogli jechać na daną wycieczkę ze kilka miesięcy.

First minute jest coraz bardziej atrakcyjną formą, przez to że oferuje także bardzo dobre warunki wczasów za niską cenę. Oferty first minute warto sprawdzać w biurach turystycznych i pytać o takie oferty. Bardzo ważne jest to aby poznać na jakich zasadach się nabywa taką ofertę i jak działają ewentualnie jej zwroty.

Należy pamiętać że w przypadku first minute płaci się z góry za wycieczkę i im później ewentualnie z jakiś przyczyn z niej zrezygnujemy tym więcej utracimy wpłaconej kwoty.

Warto się zorientować co muszą posiadać dobre oferty first minute oraz w jakich biurach podróży je wybierać. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *