Co to znaczy nieudany związek

Związek złyNieudany związek oznacza zawsze to, że partnerzy się dobrali nieodpowiednio. Zazwyczaj odnosi się to do złego ułożenia emocjonalnego partnerów, zauważeniu że nie mają wspólnych poglądów i wartości.

W przypadku nieudanych związków bardzo ważne jest to aby zdawać sobie sprawę że ciągnięcie czegoś takiego jest stratą czasu.

Nieudane związki przeważnie doprowadzają do wyniszczenia obu osób tworzących związek. Nigdy nie należy zachowywać się w nich tak, że poczekamy jeszcze w obecnym związku aż znajdziemy coś lepszego.

Należy pamiętać że etyka obowiązuje także w życiu par, czyli można nią nazwać szczerość i jasne reguły wobec drugiej osoby. Jakie są nieudane związki – rozpoznamy po braku dopasowania, same związki zaś są ciągłym przypływem zawodów i pretensji do tej drugiej osoby. W nieudanych związkach co najmniej jedna z stron się nie stara aby wszystko układało się dobrze.

Najgorsze w tym wszystkim jest to że gdy dwie strony się nie starają, związek jest już skazany na rozpad. Kwestią jest już tylko długość czasu w jakim to nastąpi. Prawda jest taka że im szybciej tym lepiej, aby nie trwać w czymś co na pewno nie przyniesie nic pozytywnego.

Nieudane związki łatwo jest wyczuć, to nie tylko to że odczuwamy coś nas dzielącego od drugiej połowy, to także brak wspólnych mianowników, wspólnego śmiechu i wspólnego wspierania się nawzajem. To także brak troski i nawet w wielu przypadkach zazdrości o drugą osobę.

Zazdrość jest to uczucie z reguły negatywne jednakże w każdym związku powinno one występować w stopniu umiarkowanym – chodzi tutaj o to że jest się zazdrosnym o naszą połówkę gdy ma kontakt z kimś innym, kogo można wziąć za rywala czy rywalkę.

Nieudany związek to nie koniec świata ale należy mieć świadomość że jego przerwanie przyniesie wszystkim korzyści. Warto dodać że nie trzeba zwracać bacznej uwagi na układ w związku i analizować jego sytuacji na bieżąco czy aby związek jest udany. Każda para ma swoje kryzysy więc oceny co do udania związków powinny być podejmowane na spokojnie i stanowczo.

Pamiętajmy układanie sobie życia z kimś nie jest zabawą i zapełnieniem luki na czas znalezienia czegoś lepszego, zanim się zwiążemy upewnijmy się że to ta odpowiednia osoba dla nas. Zapraszamy do kolejnych wpisów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *